Tadeusz Błażusiak Mistrzem Ameryki 2012!!!

Podczas niedzielnego wielkiego finału Mistrzostw Ameryki AMA Endurocross 2012 w Las Vegas Tadeusz Błażusiak „postawił kropkę nad i” wygrywając wszystkie swoje biegi pewnie zdobył (po raz czwarty) Mistrzostwo Ameryki.

Noc w Vegas była książkowym przykładem jak wygrywać zawody tak wysokiej rangi.  Błażusiak rozpoczął bardzo pewnie wykręcają najszybszy czas podczas treningów czasowych (59,031), Polak jako jedyny z całej stawki przełamał barierę 1 minuty.
Kolejny bieg był biegiem kwalifikacyjnym.  Tadeusz również pewnie wyszedł z bramki i jako zwycięzca biegu pewnie zakwalifikował się do wielkiego finału (finał w Vegas jest szczególny ponieważ składa się z dwóch niezależnych finałów, tzn. podwójne zwycięstwo w Vegas daje podwójną ilość punktów w klasyfikacji do Mistrzostw Ameryki(60 pkt.)).
W obydwóch finałach Błażusiak zabłysnął perfekcyjnym przygotowanie (zarówno technicznym jak i fizjologicznym) pewnie dowożąc komplet punktów na metę każdego z finałów.  Amerykańscy komentatorzy telewizyjni nie szczędzili słów pochwały porównując Polaka do perfekcyjnej maszyny zaprogramowanej do jednego celu – wygrywania.
Teraz Tadeusz wraca do Europy gdzie będzie przygotowywał się do pierwszej rundy Mistrzostw Świata Superenduro, która odbędzie się na jego ojczystej ziemi w Polsce.  (Pierwsza runda Mistrzostw Świata Superenduro odbędzie się  8-go grudnia 2012, w Atlas Arenie w Łodzi) 
 


podium finału nr 1 (Las Vegas 2012):
1.       Tadeusz Taddy Błażusiak
2.       Cody Webb
3.       Mike Brown
 
Podium finału nr 2 (Las Vegas 2012):
1.       Tadeusz Taddy Błażusiak
2.       Cody Webb
3.       Kyle Redmond
 
Ogólna klasyfikacja Mistrzostw Ameryki 2012:
1.       Tadeusz Taddy Błażusiak  - 249 punktów
2.       Coddy Webb – 179 punktów
3.       Mike Brown – 151 punktów

Zobacz również:
REKLAMA