Tak może wyglądać nowa Honda NX500. Wyciekły szkice następcy Dominatora

Smukły i nawiązujący stylistycznie do pierwszego Dominatora – wyciekły szkice załączone do dokumentacji, jaką Honda złożyła by zastrzec znak towarowy NX500.

Honda NX500 Honda

Kilka dni temu pojawiły się informacje o zastrzeżeniu przez Hondę znaku towarowego NX500 w Europejskim Biurze Własności Intelektualnej. Okazuje się, że podobnych zgłoszeń dokonano także w innych krajach. W niektórych, jak na przykład w USA, konieczne jest precyzyjne określenie zakresu ochrony znaku, dlatego producenci często dołączają do dokumentacji szkice lub wizualizacje.

Do tych dotarli dziennikarze portalu motorcycle.com. Łatwo zauważyć, że motocykl na wizualizacji wyposażony jest w nieco inny silnik niż spodziewany w produkcyjnej wersji 471 cm3, znany np. z modelu CB500X. Jest to zapewne wersja NX200, która była przedmiotem zgłoszenia w kilku krajach azjatyckich. Można jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że NX500 nie będzie wiele różnić się od modelu z wizualizacji.

Już na pierwszy rzut oka widać, że sylwetka motocykla inspirowana jest modelem CRF 1100 L Africa Twin. Podobnie jak w pierwszym Dominatorze, nie ma tutaj charakterystycznego dla innych dual-sportów dziobu. Szprychowe koła sugerują przeznaczenie na nieutwardzone drogi i nie sugerowalibyśmy się tutaj szosowymi oponami, bo te nie wchodzą w zakres ochrony znakiem towarowym.

Kliknij TUTAJ żeby zobaczyć szkice Honda NX500.

Ostatni NX650 Dominator zniknął z rynku w 2003 w Stanach Zjednoczonych. W Europie model ten wycofano z rynku w roku 2000. Prototypowe modele NXR750V i NXR800V odniosły w latach 1986-1989 cztery kolejne zwycięstwa w Dakarze. Czy jest szansa, że zobaczymy następcę jeszcze w tym roku? Jeśli przypomnimy sobie przypadek modelu NT 1100, zdamy sobie sprawę, że Honda może mieć NX 500 już niemal gotowy do premiery. Ta może nastąpić pod koniec roku.

Przeczytaj także: używana Honda NX650 Dominator.

Zobacz również:
REKLAMA