Tak może wyglądać nowy Versys 650! Kawasaki prezentuje ekscytujący koncept

Wizualizacje przygotowane dla Kawasaki przez włoski instytut designu sugerują, że Akashi pracuje nad następcą Versysa 650. Nie będzie to jednak obecny model w nowym dresie, a coś zupełnie nowego – bliższego Tenerze 700.

  • Włoski Instytut Sztuki Użytkowej i Designu przygotował dla Kawasaki wizualizacje pięknego motocykla.
  • Oficjalnie to próbka tego, czego możemy spodziewać się w przyszłych motocyklach z Akashi.
  • Projekt bardzo przypomina jednak motocykl adventure, a trzeba pamiętać, że Versys 650 czeka na następcę...

REKLAMA

REKLAMA

Projekt nowego motocykla, nazwanego Kawasaki Adaptive, przygotował włoski Instytut Sztuki Użytkowej i Designu (IAAD). Już na pierwszy rzut oka widać, że motocykl utrzymany jest w stylistyce adventure, a dokładnie, jak nazywają to Amerykanie dual sport. Kawasaki opisuje ten pojazd jako wielozadaniowy, zdolny do adaptacji do różnych aktywności motocyklowych – kiedy najdzie cię ochota na torowanko, będziesz mógł wykorzystać jego sportowe właściwości, by następnie wrócić offem do domu.

Jest to zatem rozwinięcie koncepcji Versysa, którego nazwa oznacza versatile system – wszechstronny system. O ile jednak obecny Versys 650 to typowy asfaltowy funbike, koncept Adaptive wydaje się być znacznie bardziej uniwersalny. Na jednej z wizualizacji wyraźnie widać szprychowe koła, solidny widelec upside-down i metalowe płyty chroniące silnik. Prawdopodobnie finalny produkt będzie zatem czymś pomiędzy aktualnym Versysem 650 i modelem KLR 650, jednym z najpopularniejszych dual-sportów w USA.

Kawasaki AdaptiveKawasaki

Druga wizualizacja pokazuje koncept Adaptive w bardziej drogowym ubraniu – szprychowe felgi zastąpiono odlewami z aluminium, zniknęły także metalowe osłony. W obliczu konkurencji modeli Tenere 700, czy pokazanego niedawno Tuarega 660, Kawasaki przygotuje zapewne dwie wersje nowego Versysa 650, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Oficjalnie jednak koncept Adaptive nie jest pomyślany jako motocykl produkcyjny. Akashi twierdzi, że jest to prezentacja kierunku, w jakim zmierzać będzie przyszły design Kawasaki. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiele z detali zaprezentowanych w tym projekcie znajdzie się w następcy Versysa 650, który zbliża się wielkimi krokami.

Kawasaki AdaptiveKawasaki

Przeczytaj także: Kawasaki Versys 650 - lepszy i ładniejszy.

zobacz galerię

Zobacz również:
Suzuki SV650 RR, czyli odpowiedź Hamamatsu na Yamahę R7, może być kolejnym modelem zaadaptowanym z istniejącej konstrukcji. Suzuki opanowało sztukę takich modyfikacji do perfekcji.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA