Tamburini Corse F 43 Tributo. W hołdzie dla wielkiego designera motocykli

Tamburini Corse to firma założona przez syna legendarnego konstruktora motocykli Massimo Tamburiniego. W sieci pojawiło się tajemnicze zdjęcie motocykla, który ma być hołdem dla legendy motocyklowego świata.

Tamburini Corse F43 Tributo Tamburini Corse

Massimo Tamburini jest dla motocyklowego świata tym, czym Pinifarina dla branży samochodowej. Ten wybitny konstruktor jest twórcą najwspanialszych motocykli tworzących historię – między innymi Ducati 916, Bimoty Tesi 1D, czy MV Agusty F4. Po śmierci w roku 2014 dzieło wielkiego konstruktora kontynuuje jego syn Andrea, który prowadzi firmę Tamburini Corse, założoną w 2009 roku.

Pierwszym motocyklem, który powstał pod marką Tambiurini Corse był pokazany w 2016 roku model T12 przeznaczony wyłącznie na tor. Zaprojektował go jeszcze Massimo. Andrea przygotowuje teraz kolejny model, tym razem własnymi siłami. Będzie to sportowa maszyna F43, hołd dla wielkiego Massimo. Dodatkowo na warsztat wzięte będą modele Brutale od MV Agusty.

Tamburini Corse przygotowuje specjalną wersję modelu MV Agusta Brutale w stylu retro, inspirowaną wcześniejszymi edycjami tego motocykla. Prace nad tym sprzętem są już na finiszu – motocykl ma zostać pokazany przed końcem roku.

Kolejnym projektem nad którym pracuje Andrea jest Tamburini F43 Tributo – sportbike, który ma być hołdem złożonym Massimo i jego genialnym projektom MV Agusta F3 i F4. Nie ujawniono dotąd żadnych szczegółów tego motocykla, jednak trzeba spodziewać się topowej specyfikacji.

Przeczytaj także: 7 najlepszych włoskich klasyków.

Zobacz również:
REKLAMA