Team Repsol Honda - 12 tytułów mistrzowskich

Repsol Honda wchodzi w sezon 2019 jako najbardziej utytuowany zespół w całej stawce. Marc Marquez i jego nowy teampartner - Jorge Lorenzo mają razem aż 12 tytułów mistrzowskich.

Repsol Honda, Marc Marquez, Jorge Lorenzo Repsol Honda
Repsol Honda, Marc Marquez, Jorge Lorenzo

Marquez jest aktualnym mistrzem świata, który w ubiegłym roku obronił po raz drugi z rzędu. Póki co nikt nie ma patentu na tego wciąż młodego Hiszpana. Jedynym który pokonał go od debiutu w MotoGP w 2013 roku jest jego nowy teampartner, a zarazem pierwszy przeciwnik do pokonania - Jorge Lorenzo. Lorenzo pokonał Marqueza w wyścigu o mistrzostwo świata w 2015 roku kiedy jeszcze ścigał się w barwach Yamahy. Od tego czasu po różnych zawirowaniach Jorge przeszedł jeszcze przez zespół Ducati, dla którego wygrał trzy wyścigi w ubiegłym sezonie, i mało brakowało a 31-latek pozostałby bez motocykla na 2019. Oczywiście jest to powiedziane trochę na wyrost, ale prawda jest taka, że kiedy Ducati ogłosiło, że nie przedłuży kontraktu z byłym mistrzem świata, po Jorge nie ustawiała się długa kolejka.

Okazja życia

Alberto Puig - szef zespołu Repsola w jednym z wywiadów wspomniał: " Byłem bardzo zdziwiony, że Jorge tak długo pozostaje wolnym zawodnikiem - taka okazja nie zdarza się zbyt często, więc byłbym głupi gdybym z niej nie skorzystał".

Oczywiście podpisanie kontraktu z Repsolem było też doskonałą okazją dla Jorge, dlatego jego rozgoryczenie postawą Ducati i faktem że Włosi zrezygnowali z niego tak szybko, nie trwało długo. Na domiar złego Jorge jak na zawołanie wygrał dwa kolejne wyścigi w Mugello i Barcelonie, a później dołożył jeszcze trzecie zwycięstwo w Austrii, gdzie odparł ataki Marqueza. Ducati było w kropce, bo z jednej strony notowali kolejne zwycięstwa, a z drugiej wygrywał zawodnik, którego tracili po sezonie.

Wojna w Repsolu

Teraz w kropce może być Repsol, bowiem choć taki skład to wymarzony Dream team, może okazać się że obaj zawodnicy będą walczyć o tytuł tak zaciekle, że za ich plecami, na bratobójczej walce skorzysta inny zawodnik. Obstawiamy jednak że Honda również będzie wymagała czasu, aby Jorge był na niej naprawdę szybki.

Ostatnie testy przed rozpoczęciem nowego sezonu w Katarze, które zakończyły się raptem wczoraj (25/02/1019), pokazały że Jorge już jest szybki - Lorenzo w klasyfikacji czasów łączonych zajął 6 miejsce, a Marquez był zaledwie o dwa oczka wyżej. Najszybszy był Maverick Vinales, a tuż za jego plecami uplasował się Alex Rins prezentujący świetną formę.

Jaki będzie nowy sezon dla zawodników i zespołu Repsol Honda? Według nas pełen zaciekłej walki, ale nie tylko między sobą, bowiem stawka MotoGP wydaje się najmocniejsza od lat. W galerii, znajdziecie zdjęcia z prezentacji zespołu Repsol Hondy.

Zobacz także:

Mission Winnow - nowe barwy zespołu Ducati

Monster Yamaha Team - Rossi i Vinales pod skrzydłami Monstera

zobacz galerię

Zobacz również:
To już oficjalne. Marc Marquez odpuszcza start w pierwszych dwóch Grand Prix by dać sobie więcej czasu na powrót do formy. Czy ta decyzja jest słuszna? Ekstra: Dovi wraca do MotoGP!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA