Teddy już tylko 3 punkty od Mistrzostwa!

Idaho Center w Boise,  przy pełnej widowni, było świadkiem pasjonującego ścigania się i wielu niespodzianek podczas szóstej rundy Mistrzostw Ameryki 2012. 

Noc zaczęła się pechowo dla Błażusiaka, który podczas treningu czasowego odnotował dwa upadki i zajął odległa siedemnastą lokatę, co dawało mu bardzo niekorzystną pozycję startową do kwalifikacji czasowych.
W kwalifikacjach czasowych Polak pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych i mimo bardzo niekorzystnej pozycji startowej Błażusiak zdobył „hole shota” i wygrał swój bieg kwalifikacyjny.
Podczas zawodów zdarzyło się  wiele niespodzianek.   Tor był bardzo skomplikowany i pełen przeróżnych pułapek, które przy odrobinie nieuwagi poważnie komplikowały życie zawodników.  Jedną z niespodzianek wieczoru był fakt iż wicelider klasyfikacji generalnej, Taylor Robert, nie zdołał zakwalifikować się do finał.
Finał również nie pozostawił widowni bez dodatkowych emocji. Po starcie Tadeusz zajmował piąte miejsce,  ale już na drugim zakręcie Polak wyprzedził czterech rywali i zajmował drugą pozycje, a następnie w spektakularny sposób wyprzedził prowadzącego wyścig Cody-ego Webb-a i pewnie zaczął budować przewagę nad resztą stawki do momentu aż... w ostatnim okrążeniu popełnił błąd i upadł.  
Przewaga którą zbudował Tadeusz wystarczyła na podniesienie się i nie stracenie pozycji lidera ale Cody Webb był już „na kole” Polaka i do końca wyścigu Polak musiał odpierać atak Amerykanina.
Z bardzo dużą przewagą punktową w klasyfikacji generalnej, Błażusiak uda się do Las Vegas (17.11.2012) gdzie Polak potrzebuje tylko trzech punktów do zdobycia tytułu Mistrza Ameryki 2012.
 


Wyniki szóstej rundy Mistrzostw Ameryki 2012 w Boise, ID:

1, Tadeusz Błażusiak – KTM
2, Cody Webb
3, Cory Graffunder
4, Justin Soule
5, Kyle Redmond
6, Geoff Aaron
7, Colton Haaker
8, Bobby Prochnau – KTM
9, Gary Sutherlin
10, Jamie Lanza


Klasyfikacja generalna Mistrzostw Ameryki 2012:

1, Tadeusz Błażusiak – 189
2, Taylor Robert – 132
3, Cody Webb – 129
4, Mike Brown – 114
5, Cory Graffunder – 105

Zobacz również:
REKLAMA