[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

Tesla wśród skuterów – Vespa Elettrica trafi do sprzedaży

Elon Musk jest zaskoczony, ekolodzy zachwyceni, a fani starej Vespy... Tego jeszcze nie wiemy. Elettrica to nowa wersja kultowego skutera, którą zamiast benzyny zasilać będą elektryczne akumulatory.

We wrześniu Piaggio rozpoczyna produkcję pierwszego w historii elektrycznego skutera. Nowa Vespa będzie wyglądała niemal identycznie jak jej poprzednicy. Ufff… całe szczęście, że włoskich projektantów za bardzo nie poniosła wyobraźnia.  

Producent porównuje osiągi Elettrici do skutera z jednostką napędową o pojemności 50 cm3. Silnik elektryczny będzie generował 4kW mocy maksymalnej. Wbudowana ładowarka pozwoli właścicielowi uzupełnić braki energii nawet poza garażem. Jeśli o zasięg chodzi, fabryka zapowiada, że nie będzie źle - Elettrica na jednym ładowaniu przejedzie 100 km, a jej hybrydowa wersja (bo taka też pojawi się w ofercie) dwukrotnie więcej.

Skuter pozwoli kierowcy na wybranie jednego z dwóch trybów jazdy - Eco i Power. Co ciekawe Vespa będzie miała do dyspozycji również bieg wsteczny, który ma ułatwić manewrowanie tym skuterem! Ale to nie koniec niespodzianek. Dzieło dopełnia wyświetlacz TFT i łączność ze smartfonem za pomocą Bluetootha.

Nowa Vespa produkowana będzie we włoskiej miejscowości Pontendara. W tej samej fabryce w której montowano niegdyś pierwszą Vespę (1946 rok). Zamówienia będzie można składać już od początku października, na specjalnie stworzonej do tego stronie. Póki co skuter będzie sprzedawany tylko w Europie, ale w 2019 roku Piaggio ma w planach również poszerzenie rynku na Amerykę i Azję. Wersję produkcyjną Elettrici po raz pierwszy zobaczymy podczas targów EICMA w Mediolanie, jesienią tego roku (06.11-11.11).

zobacz galerię

Zobacz również:
Kto nie idzie do przodu, ten się cofa – zakrzyknęli kolesie z Hondy i stworzyli nowe wcielenie modelu Africa Twin... No dobra, tak na prawdę do zmian zmusiła ich obowiązująca od przyszłego sezonu norma Euro 5. Na szczęście zmiany wyszły maszynie na dobre.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij