[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.7

Tesla wśród skuterów – Vespa Elettrica trafi do sprzedaży

Elon Musk jest zaskoczony, ekolodzy zachwyceni, a fani starej Vespy... Tego jeszcze nie wiemy. Elettrica to nowa wersja kultowego skutera, którą zamiast benzyny zasilać będą elektryczne akumulatory.

We wrześniu Piaggio rozpoczyna produkcję pierwszego w historii elektrycznego skutera. Nowa Vespa będzie wyglądała niemal identycznie jak jej poprzednicy. Ufff… całe szczęście, że włoskich projektantów za bardzo nie poniosła wyobraźnia.  

Producent porównuje osiągi Elettrici do skutera z jednostką napędową o pojemności 50 cm3. Silnik elektryczny będzie generował 4kW mocy maksymalnej. Wbudowana ładowarka pozwoli właścicielowi uzupełnić braki energii nawet poza garażem. Jeśli o zasięg chodzi, fabryka zapowiada, że nie będzie źle - Elettrica na jednym ładowaniu przejedzie 100 km, a jej hybrydowa wersja (bo taka też pojawi się w ofercie) dwukrotnie więcej.

REKLAMA

Skuter pozwoli kierowcy na wybranie jednego z dwóch trybów jazdy - Eco i Power. Co ciekawe Vespa będzie miała do dyspozycji również bieg wsteczny, który ma ułatwić manewrowanie tym skuterem! Ale to nie koniec niespodzianek. Dzieło dopełnia wyświetlacz TFT i łączność ze smartfonem za pomocą Bluetootha.

Nowa Vespa produkowana będzie we włoskiej miejscowości Pontendara. W tej samej fabryce w której montowano niegdyś pierwszą Vespę (1946 rok). Zamówienia będzie można składać już od początku października, na specjalnie stworzonej do tego stronie. Póki co skuter będzie sprzedawany tylko w Europie, ale w 2019 roku Piaggio ma w planach również poszerzenie rynku na Amerykę i Azję. Wersję produkcyjną Elettrici po raz pierwszy zobaczymy podczas targów EICMA w Mediolanie, jesienią tego roku (06.11-11.11).

zobacz galerię

Zobacz również:
Na naszej stronie do Waszej dyspozycji jest ponad 380 testów motocykli. Bez wątpienia jest to największa baza testów w Polsce i wciąż się powiększa . Oprócz tego znajdziecie 70 ciekawych artykułów i prawie 600 galerii, w których znajduje się ponad 7200 zdjęć!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA