[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Tesla wśród skuterów – Vespa Elettrica trafi do sprzedaży

Elon Musk jest zaskoczony, ekolodzy zachwyceni, a fani starej Vespy... Tego jeszcze nie wiemy. Elettrica to nowa wersja kultowego skutera, którą zamiast benzyny zasilać będą elektryczne akumulatory.

We wrześniu Piaggio rozpoczyna produkcję pierwszego w historii elektrycznego skutera. Nowa Vespa będzie wyglądała niemal identycznie jak jej poprzednicy. Ufff… całe szczęście, że włoskich projektantów za bardzo nie poniosła wyobraźnia.  

Producent porównuje osiągi Elettrici do skutera z jednostką napędową o pojemności 50 cm3. Silnik elektryczny będzie generował 4kW mocy maksymalnej. Wbudowana ładowarka pozwoli właścicielowi uzupełnić braki energii nawet poza garażem. Jeśli o zasięg chodzi, fabryka zapowiada, że nie będzie źle - Elettrica na jednym ładowaniu przejedzie 100 km, a jej hybrydowa wersja (bo taka też pojawi się w ofercie) dwukrotnie więcej.

REKLAMA

Skuter pozwoli kierowcy na wybranie jednego z dwóch trybów jazdy - Eco i Power. Co ciekawe Vespa będzie miała do dyspozycji również bieg wsteczny, który ma ułatwić manewrowanie tym skuterem! Ale to nie koniec niespodzianek. Dzieło dopełnia wyświetlacz TFT i łączność ze smartfonem za pomocą Bluetootha.

Nowa Vespa produkowana będzie we włoskiej miejscowości Pontendara. W tej samej fabryce w której montowano niegdyś pierwszą Vespę (1946 rok). Zamówienia będzie można składać już od początku października, na specjalnie stworzonej do tego stronie. Póki co skuter będzie sprzedawany tylko w Europie, ale w 2019 roku Piaggio ma w planach również poszerzenie rynku na Amerykę i Azję. Wersję produkcyjną Elettrici po raz pierwszy zobaczymy podczas targów EICMA w Mediolanie, jesienią tego roku (06.11-11.11).

zobacz galerię

Zobacz również:
CB400 Super Four Special Edition pozostała niemal niezmieniona od swojej premiery w 1992 roku. Teraz zbliża się do 20-stki, ale wciąż wygląda dobrze. A w wersji SE jeszcze lepiej.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij