Test blokady łańcuchowej Luma Escudo Compact 10 mm

Już samym wyglądem manifestującym solidność może zniechęcić złodziei do jakichkolwiek prób uprowadzenia twojej maszyny. Choć czasem przyda się pomoc WD40, to jednak blokada Luma Escudo Compact 10 mm zasłużyła na wysoką ocenę. 

Rozpoznanie: ogniwa łańcucha mają 10 mm średnicy. Wykonano je z odpornej na rozciąganie stali. Łańcuch ma 170 cm długości i jest zintegrowany z 10-dyskowym, odpornym na rozwiercanie zamkiem w obudowie z tworzywa sztucznego. Trzpień ryglujący ma 10 mm średnicy. Całość waży 4540 g, w zestawie są dwa kluczyki z numerem seryjnym.  

 

Naszym zdaniem: łańcuch służył jako stacjonarny do przypinania cebeerki 600 F2 pod domem. Solidny wygląd powinien odstraszyć amatorów cudzej własności. Wybrałem dłuższą wersję – 170 cm, bo to pozostawia większe pole manewru, jeśli chodzi o przypięcie się do jakiegoś stałego elementu krajobrazu (słup, latarnia czy poręcz schodów). Łańcuch waży 4,5 kg, więc bardziej nadaje się jako uzbrojenie na ustawkę niż do codziennego wożenia ze sobą na motocyklu. Dlatego przypiąłem go na wiosnę do słupka od poręczy i tak zalegał pod chmurą aż do wczesnej zimy. Różnica była taka, że czasem motocykl był przypięty, a czasem łańcuch miał wolne. Po około dwóch miesiącach klucz miał trudności z dogadaniem się z zamkiem. Recepta była prosta – dawka WD40 pozwoliła odnowić ich współpracę. Żeby utrzymać ten stan, raz na ok. dwa, miesiące warto powtórzyć taki zabieg. Przez 8 miesięcy nikt nie próbował przeciąć łańcucha ani rozwiercić zamka (w sumie stara cebra nie jest łakomym kąskiem), więc trudno coś powiedzieć o wytrzymałości.    

plus Zarówno łańcuch, jak i zamek wyglądają bardzo solidnie – to też potrafi zniechęcić złodzieja.   

minus Jeśli łańcuch leży pod chmurą, zamek co jakiś czas warto potraktować WD40.   

Cena: 299 zł
 

 

REKLAMA