Testy Walkowiaka w Misano

20-letni reprezentant zespołu Bogdanka PTR Honda, najmłodszy Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, przez 3 dni testował Hondę CBR1000RR, przygotowaną przez brytyjskich specjalistów z firmy PTR, o ponad sekundę poprawiając swoje czasy okrążeń z ubiegłorocznej rundy FIM Superstock 1000 na torze Misano.
Już za dwa tygodnie Poznaniak weźmie udział w pierwszej rundzie sezonu na holenderskim torze w Assen, gdzie w mistrzostwach świata klasy Supersport wystartują jego zespołowi koledzy z ekipy Bogdanka PTR Honda, Polak Paweł Szkopek i Brytyjczyk James Ellison.


Już w najbliższą środę, o godzinie 6:50, zawodnicy będą gośćmi programu „Kawa czy Herbata” w TVP1. Więcej o Marcinie Walkowiaku oraz zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu ekipy na portalach społecznościowych Facebook i Twitter, gdzie podczas weekendu w Assen odbędą się konkursy z nagrodami.
Po testach Marcin Walkowiak powiedział
„Po wizycie we Włoszech nie mogę już doczekać się pierwszego wyścigu. W Misano testowaliśmy nowe ustawienia i geometrię mojej Hondy CBR1000RR, wynikającą z zastosowania zawieszenia Ohlins. Na nowych ustawieniach czuję się bardzo komfortowo, a wyniki to odzwierciedlają. Choć były to treningi otwarte dla wszystkich motocyklistów, gdzie jazda nie była łatwa z powodu tłoku na torze, pojechałem o ponad sekundę szybciej niż rok temu podczas zawodów i jestem bardzo zadowolony. Była to także kolejna okazja do pracy z moim nowym szefem mechaników, Andy Jamisonem. Nasza współpraca układa się świetnie. Andy ma ogromne doświadczenie, które już pomaga mi w mądrzejszej i szybszej jeździe.”


Zobacz również:
REKLAMA