The Art of Ride - kino motocyklowe

Lubisz oglądać filmy i kochasz motocykle? The Art of Ride to pierwszy w Polsce tak duży festiwal filmów motocyklowych.

Motocykle w głównej roli, historie które przyprawia Cię o gęsia skórkę, inspirujący ludzie i wielki ekran - tak najkrócej można opisać The Art of Ride. Dwudniowy festiwal jest jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce (i jednym z pierwszych w Europie). Podobne imprezy odbywają się też w Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii. To przede wszystkim świetna okazja żeby naładować się motocyklową energią na nadchodzący sezon. Podczas dwóch dni (20-21 kwietnia) zobaczysz tam najciekawsze polskie i zagraniczne filmy w których główną rolę odgrywają dwa kółka i podróże. Nie zabraknie opowieści o niebezpiecznych, samotnych i dalekich wyprawach. Team Speedway Śląsk pokaże nam kawałek historii żużlu. "Śniegiem po oczach" opowie o zimowej wyprawie na Nordkapp. Na festiwalu zjawią się też Motogringos, czyli para która wyjechała na 9-cio miesięczne motocyklowe wakacje.

Udział w festiwalu jest całkowicie darmowy. Zaoszczędzoną kasę lepiej wydać na tankowanie. 

Zgłoś swój film

Na festiwalu zobaczysz nie tylko profesjonalne produkcje, ale również te bardziej amatorskie. Chcesz spróbować swoich sił? Weź udział w konkursie i zgłoś swój film. W tamtym roku główną nagrodą była ręcznie robiona statuetka w kształcie kamery, stworzona z części motocyklowych. Za obiektyw posłużyły łożyska, korba i tryby połączone razem, zębatki odbierające stały się szpulami, a kliszę zastąpił łańcuch. Totalny odjazd, sami chcielibyśmy taką motokamerę w redakcji.

Filmy możesz zgłaszać w dwóch kategoriach:

1. Podróż motocyklowa. Wymagania: podróż motocyklowa jako główny motyw filmu, długość powyżej 10 minut.

2. Short. Wymagania: motocykl jako główny motyw filmu, długość od 5 do 10 minut.
Filmy możesz przesłać do 8 marca 2018 r. na adres [email protected]

The Art of Ride V edycja

Gdzie i kiedy?

To już VI edycja festiwalu w Nowej Rudzie. Wcale nas to nie dziwi bo chyba nie ma na ziemi osoby, której oglądanie filmów nie sprawiałoby frajdy. Kino Patria to lokalne, kameralne miejsce z piękną historią, kawiarnią i sporym parkingiem tuż obok. Odbędzie się tam seans, rozdanie nagród i after party z uczestnikami. Kino znajduje się w Rudzie Śląskiej (20 km od Gliwic) na ul.Chorzowskiej 3. Impreza startuje 20 kwietnia!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://TheArtOfRide.pl/

The Art of Ride V edycja


Zobacz również:
REKLAMA