The Speeder - motocykl czy dron?

The Speeder to latający pojazd przypominający nieco motocykl, który już niebawem trafi do seryjnej produkcji. Firma odpowiadająca za odrzutowe cacko rozpoczęła już przyjmowanie zamówień.

Nigdy nie byliśmy bliżej rewolucji technologicznej niż dzisiaj. Dowód? The Speeder - latający pojazd przypominający motocykl z napędem odrzutowym, rozpędzający się do prędkości 240 km/h. Firma Jetpack Aviation z Los Angeles właśnie uruchomiła przedsprzedaż, w której możesz kupić ten latający pojazd.

"Idziemy polatać" nabrało dzięki Speederowi nowego znaczenia!

Ten pojazd nie dość, że jest szybki, to na dodatek może wznosić się na wysokość 4500 metrów. Lot wynalazkiem może trwać zaledwie 22 minuty, bo na dłużej nie starczy paliwa. Za zasilanie odpowiadają cztery silniki odrzutowe, które pierwotnie Amerykanie chcieli wykorzystać w plecakach odrzutowych. Speeder jest ultra lekki bo waży zaledwie 105 kg. Warto zaznaczyć, że kierowca który siądzie za sterem maszyny nie może cierpieć na nadwagę. Producent twierdzi, że maksymalna waga kierującego to 109 kg. 

 

 

Zobacz też → TOP 10 najbardziej oczekiwanych motocykli 2019 roku

Latający motocykl SpeederMateriały prasowe Jetpack Aviation

Speeder może być zasilany:

  • Kerozyną (naftą lotniczą) wykorzystywaną do napędu silników odrzutowych
  • Olejem napędowym (zwykły diesel)
  • Jet A-1, czyli paliwem do turbinowych silników lotniczych

Speeder samodzielnie utrzymuje równowagę w powietrzu i jest wyposażony w elektroniczny system sterowania Fly-By-Wire. Do nawigacji i obsługi jednoosobowego pojazdu służy 12 calowy ekran dotykowy, a do kierowania dwa joysticki. 

 

 

Zobacz też → Prawo jazdy na motocykl. Zdałbyś egzamin w 2019? [QUIZ]

Latający motocykl SpeederMateriały prasowe Jetpack Aviation

Jak sugeruje sprzedawca, lepiej nie zwlekać z decyzją o zakupie latającej maszyny. Firma przewidziała sprzedaż zaledwie 20 sztuk tego odrzutowego motocykla. Resztę pojazdów zarezerwowano dla wojska i służb mundurowych.

Ograniczona liczba pojazdów nie jest jednak problemem w porównaniu do tego ile kosztuje to coś. Musisz mieć naprawdę dużo kasy, bo Speedera wyceniono na 380 000 dolarów, czyli około 1 450 000 złotych. Za rezerwację Speedera trzeba zapłacić "symboliczne" 10 000 dolarów... Są tu jacyś chętni?

Tutaj możesz zamówić The Speedera w przedsprzedaży → https://jetpackaviation.com/speeder-pre-order/

Oto krótki film prezentujący działanie Speedera: 

 

Zobacz również:
REKLAMA