Tiger 1050 żyje!

Choć Tiger 800 i Tiger Explorer 1200 mają się świetnie i na pewno nie są ciężarem dla Triumpha, spece z Hinckley nie mają zamiaru uśmiercać ich protoplasty. I bardzo dobrze!

Turystyczny Triumph 1050 dostanie kilka koników więcej i parę fajnych bajerów i nie zniknie z oferty Triumpha tak jak przypuszczało wielu ekspertów z branży. Teraz 1050 będzie nosił nazwę Sport i nie będzie już udawał turystycznego enduro, którym z resztą nigdy tak naprawdę nie był. Ten fajowy funbike na 17 calowych drogowych kołach będzie służy teraz głównie do zabawy. Świetnie. Dobrze znany piecyk będzie teraz generował 123 koniki mechaniczne zamiast 113 poprzedniej wersji. Odświeżony został też wygląd Tigera: nowe koła i odświeżone owiewki. Nowa i bardziej delikatna będzie też rama pomocnicza (siedzenia). Do tego dojdą jeszcze poprawione zawieszenia (jest nadzieja że wreszcie będzie trochę sztywniejsze) i geometria. Wisienką na torcie będzie jednoramienny wahacz. Do tego życzylibyśmy sobie jeszcze tylko nieco lepiej działającego ABS-u i porządny komin.


Ta wiadomość ucieszyła zwłaszcza mnie, bowiem jestem fanem tego motocykla, a w nowej wersji Sport podoba mi się jeszcze bardziej.

galeria poniżej:

4.jpg
5.jpg
6.jpg


18.jpg
17.jpg
11.jpg
12.jpg
Zobacz również:
REKLAMA