Tomasz Gollob miał wypadek! Jest w śpiączce

Największy polski mistrz żużla miał wypadek podczas treningu przed zawodami motocrossowymi. Ma złamany kręgosłup i grozi mu paraliż.

Tomek Gollob miał wypadek Piotr Przybylski
Tomasz Gollob miał wypadek podczas zawodów MX w Chełmnie Fot: Piotr Przybylski

Ta przykra wiadomość dotarła do nas wczoraj. Tomek Gollob wielokrotny mistrz Polski oraz drużynowy i indywidualny mistrz świata miał wypadek podczas przygotowań do zawodów MX w Chełmie. Nikt nie wie co dokładnie się stało, jednak Tomek doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym (TH7), i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia, a jedynie uszkodzenia i ucisku. Mimo to sytuacja jest bardzo poważna. Gollob został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy, gdzie poddano go trwającej trzy godziny operacji.

Z tego co wiemy Tomek nie miał czucia od odcinka piersiowego w dół - nie czuł dotyku, zimna, ciepła ani nie mógł ruszać kończynami. Istnieje więc niestety spore ryzyko paraliżu lub poważnego niedowładu kończyn i ciała. Mamy nadzieję, że szybko wykonana operacja i fachowa pomoc lekarzy sprawią że Tomek Gollob wróci do sprawności, choć o powrocie do sportu na razie nie ma co mówić.

46-letni zawodnik jest obecnie utrzymywany w śpiączce farmakologicznej i oddycha za pomocą respiratora, gdyż podczas wypadku doznał również obustronnego stłuczenia płuc. Gollob ma być wybudzany ze śpiączki pod koniec tygodnia.

Trzymamy kciuki za Tomka i liczymy że uda mu się wrócić do sprawności. Przecież nie z takich kontuzji wychodził.

REKLAMA