Top 10: Najlepsze imprezy motocyklowe na weekend

Największe, najciekawsze i najbardziej pojechane. Jeżeli trafisz na którąś z tych imprez, z pewnością nie pożałujesz.  

Najlepsze pomysły na udany weekend

Polish Stunt Cup

Maj - sierpień

Polska

Jeżeli kochasz stunterskie triki, kulturę i styl życia, skoncentruj się! Oto kolejne rundy Polish Stunt Cup, czyli polskiej ligi stuntridingu: 9-10 maja Lublin, 30-31 maja Bielawa, 5-7 czerwca Gorzów Wlkp., 10-12 lipca Krotoszyn, 24-26 lipca Radomsko, 7-9 sierpnia Warszawa, 28-30 sierpnia Hrubieszów. Więcej na www.polishstuntcup.pl  

Najlepsze pomysły na udany weekend

Nitro Circus

16 czerwca
Warszawa

Na takie show możesz pojechać z rodziną. Podniebne ewolucje w wykonaniu największych gwiazd FMX, z Travisem Pastraną na czele, ryk silników, woń spalin i środkowy palec pokazany grawitacji. Po takim widowisku nic już nie będzie takie jak kiedyś. Niestety, za kilkugodzinny spektakl musisz wysupłać 135 zł od łebka i dotrzeć przed godziną 19 na stadion warszawskiej Legii (Łazienkowska 3).

www.eventim.pl  

Najlepsze pomysły na udany weekend

Paszków Rally Adventure 2015

26-28 czerwca
Kotlina Kłodzka

Paszków Rally Adventure to impreza dla łowców przygód, niebojących się pobrudzić swych maszyn. Rajd startuje w piątek 26 czerwca i zaczyna się nocnym etapem. Etap dzienny startuje w sobotę. Baza imprezy tradycyjnie mieści się w agroturystyce „Zającówka” w Paszkowie. Trasa w połowie wiedzie po drogach utwardzonych i gruntowych w przeważającej większości o nawierzchni szutrowej i będzie w całości osiągalna dla turystycznych enduro. Na trasie czekają punkty kontrolne z zadaniami dla maszyny i dla jeźdźca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rajdu www.paszkowrally.jimdo.com  

Najlepsze pomysły na udany weekend

XVII Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

29 czerwca – 5 lipca
„Patelnia” Darłówko

Ta impreza, co prawda nie zalicza się do motocyklowych, ale warto ją zaliczyć. Chcesz zobaczyć z bliska jeżdżące czołgi, stare wojskowe ciężarówki i dosiadane przez kolesi w rozmaitych mundurach zabytkowe motocykle? Nie musisz jechać na wschód. Wystarczy rundka nad polskie morze. Zapach spalin, ryk silników, tumany kurzu i popita chłodnym piwem wojskowa grochówka wynagrodzą trudy podróży i narzekanie partnerki.

www.zlot-darlowo.pl 

Najlepsze pomysły na udany weekend

MotoGP Czech

14-16 sierpnia
Brno (Czechy)

Jeżeli chcesz wziąć udział w największej rundzie MotoGP w sezonie (ponad 200 tys. kibiców), zobaczyć najlepszych zawodników na świecie i usłyszeć ryk najmocniejszych wyścigowych motocykli – dobrze trafiłeś. Ceny biletów zaczynają się od 60 euro, na szczęście od granicy (Cieszyn) to tylko 190 km.

www.grandysduo.com.pl  

 

Najlepsze pomysły na udany weekend

BMW GS Trophy

28-30 sierpnia
Dadaj k. Ramsowa

W tym roku padło na Warmię. Miłośnicy terenowych beemek spotkają się w ośrodku Star Dadaj, po czym ruszą wraz z przewodnikami w teren lub na malowniczy on-road. Najtwardsi mogą wystartować w eliminacjach do światowej edycji GS Trophy 2016. Patrząc na poprzednie edycje, gwarantujemy – będzie się działo...

www.gstrophy.pl

Najlepsze pomysły na udany weekend

Red Bull 111 Megawatt

wrzesień
Bełchatów

Te największe w Polsce zawody hard enduro to bez wątpienia impreza tej rangi co włoskie Hell’s Gate, austriackie Erzbergrodeo czy rozgrywane w Rumunii Red Bull Romaniacs. W zeszłym roku na starcie stanęło 500 zawodników, których podziwiało co najmniej kilkanaście tysięcy kibiców. Nie zdziwimy się, jeśli ten rekord zostanie pobity.

www.redbull.com/pl

Najlepsze pomysły na udany weekend

European Bike Week 2015

8-13 września
Faaker See (Austria)

Największy w Europie zlot miłośników motocykli Harley-Davidson. Niemal 70 tysięcy maszyn, ponad 100 tys. zwiedzających (w 2014 r.), dziesiątki koncertów, pokazów, konkursów i mnóstwo innych atrakcji, a wszystko tylko o kilka godzin jazdy od granicy...

www.europeanbikeweek.com

Najlepsze pomysły na udany weekend

XVIII Kolstejnsky Okruh

12-13 września
Branna (Czechy)

Niestety, takiej imprezy nie znajdziesz w Polsce. Wyścigi w Brannej to święto miłośników starych motocykli, ścigają się tu bowiem nawet maszyny pamiętające początki ubiegłego wieku. Trasa wiedzie wyłączonymi z ruchu ulicami, a wszystko odbywa się w atmosferze radosnego pikniku.

www.kolstejnskyokruh.cz

Najlepsze pomysły na udany weekend

Mikołaje na motocyklach

6 grudnia
Trójmiasto

By wziąć udział w największej na świecie (rekordowo było ok. 3500 maszyn) paradzie mikołajów na motocyklach, która przetacza sie ulicami Trójmiasta, wystarczy mieć odpowiedni strój, przyjechać na motocyklu i wpłacić 30 zł (zebrana kasa przeznaczana jest na dożywianie dzieci z ubogich rodzin). Warto!

www.mikolaje.gd.pl 

Zobacz również:
REKLAMA