Tragiczny pożar w Top Mountain Motorcycle Museum na Timmelsjoch w Austrii

Płonie Top Mountain Motorcycle Museum – jedno z najważniejszych w Europie muzeów poświęconych jednośladom, zlokalizowane przy drodze na przełęcz Timmelsjoch (passo Rombo).

Pożar wybuchł dziś w nocy, około godziny 4.00 z nieustalonych dotąd przyczyn. W chwili pojawienia się płomieni w budynku przebywały dwie osoby, które, obudzone sygnałem alarmu, zdołały bezpiecznie opuścić budynek. Straż pożarna, która przybyła na miejsce pożaru kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia, zastała płonące sufity podwieszane, po kolejnych kilku minutach w ogniu stał już cały budynek.

W tej chwili na miejscu pracuje około 80 wozów gaśniczych, do gaszenia pożaru wykorzystywany jest także system naśnieżania. Opanowaniu żywiołu nie sprzyja niestety konstrukcja budynku – jest on niemal w całości wykonany z drewna.

Przeczytaj również: jak się zachować, gdy motocykl się pali?

Top Mountain Motorcycle Museum jest najwyżej w Europie położoną placówką tego typu. Na powierzchni 3000 metrów kwadratowych zgromadzono około 230 zabytkowych motocykli i samochodów. Muzeum w 2016 roku zbudowali bracia Alban i Attila Scheiberowie.

zobacz galerię

Zobacz również:
Pasy bezpieczeństwa do motocykli i skuterów to najnowszy patent zgłoszony przez studio projektowe Italdesign Giorgetto Giugiaro. Designer, znany z projektów samochodów, tym razem chyba trochę przesadził.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA