Trening czyni mistrza

Bezpieczna Jazda z Motorismo to odbywające sie od zeszłego roku cykliczne szkolenie doskonalenia technik jazdy na motocyklu, którym patronuje nasza redakcja. Pierwsza tegoroczna edycja odbyła się 14 lipca w Poznaniu.

W niedzielę  14 lipca na torze w Poznaniu odbyła się trzecia już (a pierwsza w tym roku) edycja szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jady pod hasłem Bezpieczna Jazda z Motorismo. Zjawiło się około 70 jeźdźców z całej Polski, którzy po podzielenia na siedem grup rozpoczęli naukę. Na dzień dobry wysłuchali przy kawie krótkiego wykładu o obsłudze i  dopasowywaniu motocykla do siebie oraz obejrzeli fajnie pomyślaną prezentację odzieży ochronnej i kasków. W jej trakcie można było zobaczyć po ilu metrach szorowania po asfalcie przetrze się teksowa kurtka oraz sprawdzić jak działają wodoodporne membrany i pochłaniające energię ochraniacze.

Następnie towarzystwo ruszyło na tor. Każda grupa zaczynała od innego zadania i kolejno przechodziła do następnych. Ćwiczono omijanie przeszkody i korektę toru jazdy w zakręcie, omijanie nagle pojawiających się na drodze przeszkód, pokonywanie szykan, slalom po łuku, pracę gazem podczas pokonywania zakrętów, udzielanie pierwszej pomocy, wolny slalom i operowanie tylnym hamulcem i hamowanie awaryjne. Na deser każdy zrobił kilka kółek po całym torze. Potem odbył się pożegnalny grill by nikt nie wracał do domu z pustym brzuchem i pokaz stuntu na quadzie.

Kolejną edycję zaplanowano na 11 sierpnia.

Zobacz również:
REKLAMA