[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Triumph Daytona Moto2 765. Oficjalna zapowiedź

Goście z Triumpha przygotowali coś ekstra: limitowaną Daytonę z silnikiem 765 z Moto2 licencjonowaną przez FIM. Znamy już datę oficjalnej premiery motocykla.

W 2017 roku stara Daytona 675 padła ofiarą normy Euro 4. Od tego czasu z niecierpliwością czekamy na następcę, o którym ciągle mówi się niewiele. W tym czasie Triumph mocno zaangażował się w wyścigi w klasie Moto2, wystawiając tam swoje maszyny.

Oficjalna wersja 765 zostanie pokazana światu 23 sierpnia.

Niedawno dotarła do nas informacja o nowej Daytonie 765, dostępnej wyłącznie w limitowanej serii. Brytyjczycy zapewniają, że będzie to maszyna bardzo zbliżona, do wyścigówek startujących w Moto2. Triumph chwali się też, że nowa Daytona będzie najmocniejszą Daytoną w historii. Jednostką napędową supersporta ma być oczywiście trzycylindrówka opracowana przez Triumpha specjalnie na potrzeby Moto2.

REKLAMA

Zobacz też: Jak dużo wiesz o MotoGP? [QUIZ]

Triump Street Triple RS z silnikiem 765 rozwija maksymalnie 123 KM, a maszyny z Moto2 około 140 KM. To oznacza, że nowa Daytona spełniająca wymogi emisji spalin może osiągać około 130 KM. Jeśli internetowe plotki się potwierdzą to nowa Daytona ma być jednym z najlżejszych motocykli klasy supersport.

REKLAMA

REKLAMA

Masa tego motocykla ma zmieścić się w przedziale 160-180 kg. Kawasaki ZX-6R i Yamaha YZF-R6 bójcie się! Na pokładzie Triumpha znajdą się m.in. kontrola trakcji, zmienne tryby jazdy, ABS na winkle i quickshifter. Spodziewamy się też sportowego wydechu w standardzie i bajerów w postaci wyświetlacza TFT. 

Na rynki - europejski i azjatycki trafi limitowana do zaledwie 765 sztuk seria Daytony. Kolejne 765 sztuk przewidziano również dla USA i Kanady. Chciałbyś stać się posiadaczem tej maszyny? Lepiej się pospiesz! Najlepiej skontaktuj się z dealerem Triumha i zarezerwuj ją póki jeszcze jest dostępna.

REKLAMA

Oficjalna wersja 765 zostanie pokazana światu 23 sierpnia, czyli tuż przed rozpoczęciem GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Czekamy z niecierpliwością!

Zobacz też: Nowość 2020: Yamaha YZF-R1 i YZF-R1M

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij