[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Triumph Daytona Moto2 765. Oficjalna zapowiedź

Goście z Triumpha przygotowali coś ekstra: limitowaną Daytonę z silnikiem 765 z Moto2 licencjonowaną przez FIM. Znamy już datę oficjalnej premiery motocykla.

W 2017 roku stara Daytona 675 padła ofiarą normy Euro 4. Od tego czasu z niecierpliwością czekamy na następcę, o którym ciągle mówi się niewiele. W tym czasie Triumph mocno zaangażował się w wyścigi w klasie Moto2, wystawiając tam swoje maszyny.

Oficjalna wersja 765 zostanie pokazana światu 23 sierpnia.

Niedawno dotarła do nas informacja o nowej Daytonie 765, dostępnej wyłącznie w limitowanej serii. Brytyjczycy zapewniają, że będzie to maszyna bardzo zbliżona, do wyścigówek startujących w Moto2. Triumph chwali się też, że nowa Daytona będzie najmocniejszą Daytoną w historii. Jednostką napędową supersporta ma być oczywiście trzycylindrówka opracowana przez Triumpha specjalnie na potrzeby Moto2.

Zobacz też: Jak dużo wiesz o MotoGP? [QUIZ]

Triump Street Triple RS z silnikiem 765 rozwija maksymalnie 123 KM, a maszyny z Moto2 około 140 KM. To oznacza, że nowa Daytona spełniająca wymogi emisji spalin może osiągać około 130 KM. Jeśli internetowe plotki się potwierdzą to nowa Daytona ma być jednym z najlżejszych motocykli klasy supersport.

REKLAMA

REKLAMA

Masa tego motocykla ma zmieścić się w przedziale 160-180 kg. Kawasaki ZX-6R i Yamaha YZF-R6 bójcie się! Na pokładzie Triumpha znajdą się m.in. kontrola trakcji, zmienne tryby jazdy, ABS na winkle i quickshifter. Spodziewamy się też sportowego wydechu w standardzie i bajerów w postaci wyświetlacza TFT. 

Na rynki - europejski i azjatycki trafi limitowana do zaledwie 765 sztuk seria Daytony. Kolejne 765 sztuk przewidziano również dla USA i Kanady. Chciałbyś stać się posiadaczem tej maszyny? Lepiej się pospiesz! Najlepiej skontaktuj się z dealerem Triumha i zarezerwuj ją póki jeszcze jest dostępna.

Oficjalna wersja 765 zostanie pokazana światu 23 sierpnia, czyli tuż przed rozpoczęciem GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Czekamy z niecierpliwością!

Zobacz też: Nowość 2020: Yamaha YZF-R1 i YZF-R1M

REKLAMA

 

 

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz również:
Ludzie z Harleya nie marnują czasu - już zaprezentowali nowości na sezon 2020. W skrócie: w ofercie zadebiutuje pierwszy w historii elektryczny motocykl tej marki - Live Wire, doczekamy się także powrotu Low Ridera S. A to jeszcze nie wszystko!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA