Triumph Rocket III - brutalny do bólu

Silnik o pojemności 2500 cm3, 180 KM mocy i 230 Nm momentu obrotowego - osiągi nowego Triumpha Rocketa III przyprawiają o gęsią skórkę. Znamy już datę oficjalnej premiery motocykla.

Plotki na temat nowego Rocketa krążą w sieci już od października ubiegłego roku. Od tamtej pory oglądaliśmy tylko wypływające na światło dzienne szkice i zdjęcia szpiegowskie. W tym tygodniu Triumph na swojej stronie internetowej pokazał prototyp limitowanej wersji Rocketa. 

Brytyjska maszyna ma wysoko postawioną poprzeczkę. Czy pokona Ducati Diavela 1260?

Na razie wszystkie dane techniczne dotyczące Triumpha są nieoficjalne. Anglicy jak zwykle trzymają je w tajemnicy aż do momentu premiery. Wszytko wskazuje na to, że Triumph nie podda się bez walki. Jeśli plotki się potwierdzą, Rocket III będzie dysponował potężną mocą 180 KM i gigantycznym momentem obrotowym 230 Nm... Za takie osiągi ma odpowiadać silnik o pojemności 2500 cm3! Ekipa Triumpha chwali się, że będzie to największy, produkowany seryjnie, silnik motocyklowy. Chłopaki z Wielkiej Brytanii poszli po bandzie!

Zobacz też: Test porównawczy power cruiserów

 

W nowym Rockecie podoba mi się w piękny monowahacz, efektowne, krótkie wydechy, zawiasy upside-down i duża ilość części wykonanych z carbonu. Za opóźnienia odpowiadają dwie, ogromne tarcze hamulcowe i czterotłoczkowe, radialne zaciski Brembo w przednim kole. 

Jestem też pewien, że Brytyjczycy wyposażyli Rocketa III w bogaty pakiet elektroniki. Obstawiam, że będą to: rozbudowana kontrola trakcji, kontrola startu, IMU, ABS na winkle, tryby jazdy i wyświetlacz TFT.

Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że Triumph planuje wyprodukować zaledwie 750 sztuk Rocketa III. Limitowana seria motocykli otrzymała nazwę TFC, czyli Triumph Factory Custom. Czy Brytyjczycy wyprodukują więcej Rocketów? Czas pokaże. Pozostaje nam czekać do 1 maja, kiedy to poznamy oficjalne dane techniczne, cenę i informacje o dostępności 

Zobacz też: Motocykle z Japonii będą tańsze?

Triumph Rocket III TFCTriumph
Triumph Rocket III TFCTriumph
Triumph Rocket III TFCTriumph
Zobacz również:
REKLAMA