Triumph Speed Triple doczekał się wersji RS

Speed Triple właśnie zadebiutował w dwóch nowych wersjach: S i RS. Więcej mocy i nowe systemy elektroniczne.

Triumph Speed Triple S i RS 2018 Triumph
Triumph Speed Triple S i RS 2018

Od pewnego czasu brytyjski Triumph wyraźnie daje do zrozumienia, że skupia siena motocyklach turystycznych i cafe racerach/scramblerach, a znak firmowy czyli modele z gamy Triple Trafiły na boczny tor. Oczywiście w kwestii Street Triple'a Triumphowi nie mamy nic do zarzucenia - model dostępny w trzech wersjach jest naprawdę genialnym motocyklem, zwłaszcza w konfiguracji RS. Wreszcie i większy brat czyli Speed Triple doczekał się wypasionej wersji RS. Do tej pory Speed pukał do czołówki stawki wciąż rozwijających się litrowych nakedów. Do szczęścia brakowało przede wszystkim nieco mocy i odrobiny elektroniki, którą mają choćby KTM SuperDuke, czy Yamaha MT-10. Teraz doczekał się jej też Triumph.

Speed Triple RS ma ponad 100 nowych części w samym silniku. Choć zmiany są subtelne przyniosły niezłe efekty. Przebudowana została głowica oraz magistrala olejowa, nowe są tłoki. Silnik ma aż 10 KM więcej (teraz 148 KM) i 117 Nm momentu obrotowego. Dodatkowo kręci się o 1000 obr/min wyżej. Do tego oczywiście nie zabrakło upgrade'u elektroniki. Speed Triple RS ma pięć trybów silnika (z nowym "Track") i kontrolę trakcji oraz ABS sterowane przez system IMU. Nowy jest też 5-calowy, kolorowy ekran TFT w kokpicie i system sterowania nim w kierownicy. Całości dopełniają hamulce Brembo, zawieszenia Ohlinsa i podwójne kominy Arrow i system bezkluczykowy (tylko w RS).

Jakby tego było mało, nowy Speed ma sztywniejszą ramę, poprawioną skrzynię biegów i sprzęgło antyhoppingowe, oraz nowe pięcioramienne koła. Nieco uboższa wersja S będzie musiała poradzić sobie bez podwójnych kominów Arrow i zawieszeń Ohlins, ale w zamian ma zawiasy Showa. RS jest też lżejszy od S o 3 kg.

Krótki film promocyjny:

Oficjalna premiera Speed Triple S i RS

 

Zobacz również:
REKLAMA