Triumph charytatywnie z Gibsonem. Poznajcie Bonneville T120 Legends 1959

Triumph podjął kolejną współpracę, której efektem jest wyjątkowy motocykl. Tym razem partnerem projektu został Gibson – producent jednych z najlepszych gitar na świecie.

Inspiracją do wspólnych działań stała się charytatywna inicjatywa wspierająca zdrowie psychiczne mężczyzn i profilaktykę raka prostaty – Distinguished Gentleman's Ride, znana dość szeroko także w Polsce. Bazą dla budowy motocykla Legends 1959 stały się dwie ikony popkultury - Triumph Bonneville T120 i Gibson Les Paul Standard. Pierwsze egzemplarze obu tych przedmiotów pojawiły się w roku 1959, a zatem cały projekt pozostaje pod silnym wpływem retro.

Triumph Bonneville T120 Legends 1959Triumph

Triumph Bonneville T120 otrzymał detale nawiązujące do gitary Gibson, takie jak ręcznie malowany zbiornik paliwa w kolorze sunburst z czarnym paskiem nawiązującym do gryfu i główki gitary, okolonym ręcznie malowanym szparunkiem, czy skórzaną kanapę, zaopatrzoną w uchwyty na kostki gitarowe. Także korek wlewu paliwa nosi dumne logo Gibsona. Na błotniku przednim umieszczono specjalną tabliczkę upamiętniającą ten wyjątkowy projekt.

Triumph Bonneville T120 Legends 1959Triumph

Przedsięwzięcie Legends 1959 obejmuje nie tylko motocykl inspirowany gitarą elektryczną Gibson Les Paul Standard Reissue, ale także specjalnie przygotowany egzemplarz tej gitary. Model ten jest dokładnym odwzorowaniem instrumentu z 1959 roku – począwszy od pięknego wykończenia sunburst z klonu wzorzystego, przez detale, aż po charakterystyczne, niepowtarzalne brzmienie.

Triumph Bonneville T120 Legends 1959Triumph

Gitara otrzymała unikalne elementy, takie jak ręcznie wykończony pickguard, inspirowany użebrowaniem silnika Triumpha Bonneville, czy pokrywy pick-upów z logo Triumph. Z tyłu znalazła się tabliczka z oznaczeniem projektu Legends 1959, identyczna z tą, która trafiła na osłonę skrzyni biegów. Gitara i motocykl zostały wpisane do certyfikatu autentyczności, podpisanego przez prezesów Triumpha i Gibsona.

Triumph Bonneville T120 Legends 1959Triumph

Zarówno gitara, jak i motocykl Legends 1959 zostaną zaoferowane jako nagroda za najwyższą wartość środków zebranych na cele statutowe Distinguished Gentleman's Ride w 2022 r. W tym roku impreza odbędzie się 22 maja. W Polsce motocykliści pojadą w 8 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Jastrzębiu Zdroju, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Triumph Bonneville T120 Legends 1959Triumph

Przeczytaj także: Triumph i Breitling.

Zobacz również:
REKLAMA