Triumph już wkrótce w MX2 i MXGP. Powstaje Triumph Racing Team

Triumph oficjalnie zapowiedział udział w Mistrzostwach Świata FIM Motocross, zarówno w klasie MX2, jak i MXGP. Zapowiedziano powstanie Triumph Racing Team, pod którego skrzydłami znajdą się także Moto2 i Supersport.

motocross Unspplash

W lipcu ubiegłego roku gruchnęła wieść, że Triumph planuje ekspansję na niewykorzystywane dotąd tereny motorsportu – konkretnie motocross i enduro. Zaraz – powie pewnie ktoś – motocykle Triumph TR6, czy TR5T Trophy brały przecież kiedyś udział w offroadowych rywalizacjach. Owszem, ale maszyny te były scramblerami, motocykl motocrossowy pojawia się w kontekście tego producenta po raz pierwszy.

Triumph Racing Team Triumph

Aby projekt motocrossowy nie spalił na panewce, do projektu postanowiono zaangażować dwa wielkie nazwiska – legendę motocrossu Ricky'ego Carmichaela i pięciokrotnego mistrza świata enduro Ivána Cervantesa. Zawodnicy kompleksowo biorą udział w pracach nad nowymi maszynami – nie tylko testują je, ale także biorą udział w jej powstawaniu, a w przyszłości także będą przygotowywać maszyny do zawodów.

Triumph Racing Team Triumph

Teraz brytyjski producent ujawnia kolejne nazwiska i plany związane ze swoim projektem. Pierwszy start w profesjonalnych zawodach motocross zaplanowano na rok 2024, w Mistrzostwach Świata FIM Motocross. Powołany został Triumph Racing Team, na czele którego stanął Thierry Chizate-Suzzoni, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych managerów sportowych. Planowane jest wystawienie dwóch skonstruowanych od podstaw czterosuwowych motocykli – w 2024 roku, w klasie MX2 pojawi się 250 cm3, zaś rok później w MXGP – 450cm3.

Pod skrzydłami Triumph Racing Team znajdą się także inne sportowe aktywności Triumpha, czyli wyścigi Moto2 i Supersport.

Przeczytaj także: Triumph planuje skok na segmenty motocross i enduro.

REKLAMA