Triumph przedstawił odświeżoną rodzinę modeli Bonneville na 2021 rok

Triumph pokazał odświeżoną rodzinę Bonneville. Jak można się spodziewać, zmiany są tylko kosmetyczne, najważniejszą jest dostosowanie silników do normy euro 5.

  • Modele rodziny Bonneville otrzymały silniki spełniające normę euro 5.
  • Modyfikacje są kosmetyczne - najwięcej, bo aż 10 KM, dostał T100.
  • Duży i mały Scrambler w wersji na 2021 rok, będzie pokazany w kwietniu.

REKLAMA

REKLAMA

Rodzina klasycznych motocykli Triumph, oparta na modelu Bonneville jest trochę jak skrzypce Antoniego Stradivari – każdą zmianą, czy modyfikacją można popsuć perfekcyjne brzmienie instrumentu. Producent z pewnością doskonale zdawał sobie z tego sprawę, ponieważ oprócz dostrojenia silników pod normę euro 5, zmiany są ledwie dostrzegalne.

Bonneville T120 2021

Triumph Bonneville 2021Triumph

Bonneville w mocniejszej wersji został poddany kuracji odchudzającej, w wyniku której stracił 7 kg. Pojawił się tempomat i nowe aluminiowe koła. Moc 80 KM pozostała bez zmian, moment obrotowy wzrósł ze 101 Nm do 105 Nm. Za hamowanie odpowiada teraz układ Brembo o wyższej specyfikacji, poprawiono tryby jazdy Road i Rain. T120 otrzymał także nowe zegary.

Bonneville T100 2021

Triumph Bonneville 2021Triumph

Model T100 porzucił swoją legendarną mułowatość, teraz może poszczycić się silnikiem mocniejszym aż o 10 KM – 65 KM, w dodatku przy masie niższej o 4 kg. Maksymalny moment obrotowy to 80 Nm przy 3 750 obr/min. Silnik kręci się też o 500 obr/min wyżej. Zastosowano nowe przednie widelce i nowe zegary. Producent obiecuje zestaw przystosowujący ten model do wymagań kategorii A2.

Bonneville Street Twin 2021

Triumph Bonneville 2021Triumph

Street Twin jest teraz nieco wygodniejszy ze względu na poprawione siedzenie. Motocykl otrzymał nowe koła, większą moc i elementy ze szczotkowanego aluminium. Na pokładzie znalazły się dwa tryby jazdy, tylne światło LED, pompa hamulcowa Brembo z przodu i wyłączalna kontrola trakcji.

Będzie także dostępna wersja Gold Line, wyprodukowana w liczbie 1000 egzemplarzy. Otrzyma ona czarny lakier z ręcznie malowanymi na złoto detalami.

Bonneville Speedmaster 2021

Speedmaster na rok 2021 ma 78 KM przy 6 100 obr/min oraz 106 Nm przy 4 000 obr/min. Producent obiecuje lepszą reakcję na gaz w dolnym zakresie obrotów. W nowym modelu pojawiło się zawieszenie Showa wyższej specyfikacji z 47-milimetrowym widelcem. Podobno poprawiono komfort kanapy.

Triumph Bonneville Bobber 2021

Triumph Bonneville 2021Triumph

W Bobberze powiększono nieco zbiornik paliwa – ma teraz 12 litrów. Motocykl dostał także lepsze hamulce Brembo i widelec Showa, nowe przednie koło i zegary. Pod względem silnikowym jest identycznie jak w Speedmasterze. Do tego nowy reflektor LED, tempomat, dwie mapy silnika i wyłączalną kontrolę trakcji.

Ceny motocykli mają zostać ujawnione wkrótce.

Zobacz również:
REKLAMA