Triumph znów spróbuje pobić rekord

Guy Martin w Triumphie Streamliner znów spróbuje przekroczyć 400 mph na słonym jeziorze Bonneville w USA. Czy tym razem się uda?

Triumph
Triumph Streamliner, bicie rekordu

Choć plany pobicia rekordu przez Triumpha sięgają 2014 roku, pogoda na słonym jeziorze Bonneville Salt Flats w stanie Utah w USA, nie była do tej pory łaskawa. Pogarszające się od kilku lat warunki na słonym jeziorze w 2014 i 2015 były na tyle złe, że festiwal prędkości i rekordów był odwoływany. Istniała groźba, że legendarne próby nie powrócą na Salt Flats, ale na szczęście w tym roku sytuacja wyraźnie się poprawiła, co oznacza że zawody powracają. Pierwsze odbędą się w terminie 13-19 sierpnia (SCTA Speed Week), a kolejne - AMA Bonneville Motorcycle Speed Trials pod koniec sierpnia (27-1 września).

Za sterami Triumpha Streamlinera siądzie znów Guy Martin - zawodnik wyścigów ulicznych, prezenter telewizyjny, a poza tym niezły oszołom. Jego biografię mogliście wygrać ostatnio w konkursie w MOTOCYKL'u.

Sam Streamliner to dwukołowy potwór zbudowany wokół dwóch silników Triumpha Rocket III z doładowaniem, napędzanych metanolem. Szacowana moc to około 1000 KM. Rekord który musi pobić wynosi 376,363 mph (ponad 605 km/h), ale Triumph nie ukrywa że miło byłoby przekroczyć 400 mph czyli około 643,6 km/h.

Zobacz również:
REKLAMA