[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Turyści omijajcie Kuwejt - NO FOTO!

Od dawna wiadomo, że niektóre przepisy obowiązujące w krajach arabskich graniczą z absurdem. Na część z tych zakazów można jeszcze spojrzeć przez pryzmat kulturowy i zrozumieć, że po prostu takie są zwyczaje. Teraz chyba jednak nieco przesadzili.

Trzy resorty rządowe w Kuwejcie doszły ostatnio do wniosku, że robienie zdjęć to domena tylko i wyłącznie dziennikarzy. Z tego powodu ministerstwo informacji, finansów i spraw publicznych pospołu zdecydowały, że należy zakazać robienia zdjęć aparatami typu DSLR. Zezwolenie na publiczne robienie zdjęć lustrzankami (DSLR - Digital Single Lens Reflex) mają jedynie dziennikarze. A co z turystami i ludźmi, dla których fotografia to hobby zapytacie? Otóż oni muszą się obejść aparatami kompaktowymi (małpkami) albo naleśnikami (aparaty w komórkach). Absurdalność tego pomysłu to nie tylko widzimisię, ale każdy kto zostanie zatrzymany z lustrzanką, a nie będzie dysponował legitymacją prasową może narazić się na spore problemy. Tak więc motocyklowi turyści jeśli chcecie miec miłe pamiątki z wakacji i nie chcecie zaprzyjeźnić się ze szczurami w Kuwejckim więzieniu omijajcie ten kraj szerokim łukiem.

Ps. A właśnie... Dla niezorientowanych w temacie - NIE - lustrzanka to NIE jest aparat do robienia SłItAśNyCh FoTeK Z DzIuBkIeM przed lustrem w łazience! NIE RÓBCIE TEGO W DOMU!


REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Na rynku pojawia się coraz więcej motocykli elektrycznych, które cieszą się dodatkowymi przywilejami. Czy warto kupić pojazd zasilany prądem?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij