Tylko dwie minuty! Ten motocykl sprzedał się w rekordowo krótkim czasie

Dwie minuty zajęło wyprzedanie limitowanej serii 154 sztuk Brabusa 1300R – unikalnego modelu skonstruowanego przez niemieckiego tunera na bazie KTM 1290 Super Duke R Evo.

Brabus 1300R Brabus

Brabus 1300R jest pierwszym motocyklem, za który wziął się znany na całym świecie niemiecki tuner, kojarzony zwykle z marką Mercedes-Benz. Pod względem mechanicznym zachowano oryginalną konstrukcję, którą był KTM 1290 Super Duke R Evo – odchudzona wersja potężnego nakeda z Mattighofen. Niemiecki tuner skupił się tylko na kwestiach wizualnych motocykla. Taka decyzja nie dziwi – Evo w standardzie osiąga 180 KM mocy przy 189 kg, więce trudno tutaj cokolwiek poprawić.

Brabus skupił się więc na detalach, które w niemal stu procentach zostały wykonane specjalnie dla tego projektu, w wielu przypadkach ręcznie. Aluminiowe koła KTM zastąpiono kutymi obręczami BRABUS Monoblock Z, niemal wszystkie plastikowe osłony wymieniono na elementy z włókna węglowego, zaś część metalowych elementów znalazło swoje aluminiowe zamienniki obrabiane w technologii CNC (półki, klamki, sety). Prawdziwym majstersztykiem jest wykonana ręcznie, podgrzewana kanapa z eleganckimi przeszyciami.

BRABUS 1300 R dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – Magma Red i Signature Black. Każda zostanie wyprodukowana w liczbie zaledwie 77 sztuk. Każda otrzyma specjalną tabliczkę z numerem. Chęć zakupu modelu 1300R można było zgłaszać na stronie ktm.com od 14 lutego, od godziny 15.00. Mimo zaporowej ceny 181 900 zł, wszystkie 154 sztuki zostały zarezerwowane w ciągu zaledwie 2 minut. Producent przygotował listę oczekujących na wypadek, gdyby ktoś z zarejestrowanych klientów wycofał się z transakcji.

Przeczytaj także: KTM Brabus 1300R.

Zobacz również:
REKLAMA