Tysiąc wersji Aprilii RSV4 R

Włoska Aprilia mocno się rozszalała. Oprócz kolejnych poprawek modelu RSV4 zaprezentowała kilka nowych wersji w tym 230-konną wyścigówkę.

Choć Aprilia zdobyła już 7 tytułów w World Superbike, włosi wciąż znajdują w ich flagowym sportowcu coś co jest warte poprawy. Dlatego na sezon 2016 RSV4 w nowej wersji RF oprócz standardowych systemów z poprzednich wersji będzie wyposażone w najnowsze zawieszenia Ohlinsa, kute felgi (obie opcje dostępne w wersji RR z pakietem Race Pack) i system V4 Multimedia Platform pozwalający połączyć motocykl ze swoim smartfonem.

Cały myk polega na tym, że ten rozbudowany system pozwala, za pomocą smartfona ustawiać motocykl pod każdy zakręt na torze (system reaguje w oparciu o położenie GPS) dynamicznie zmieniając ustawienia pod każdy zakręt, daje porady jak poprawić swoją jazdę by jechać szybciej/bezpieczniej, udostępnia telemetrię, którą możesz później analizować.

Do tego RSV4 zyskało 16 KM i straciło na wadze 2,5 kg. Lekkim zmianom uległa też charakterystyka silnika dzięki czemu 115 Nm momentu ma być teraz lepiej dostępne a moc lepiej i płynniej oddawana.

Jeśli to mało oprócz wersji RR i RF Aprilia zaprezentowała 5 zupełnie wyścigowych wersji, RSV4 R-FW Stock1 MM Race, R-FW Stock2 APX Race, R-FW SBK, R-FW W-SBK, R-FW Misano. Dużo lżejsze, pozbawione ABS-u, z prostszą wiązką eletryczną, dodatkową możliwością strojenia silnika i zawieszenia. Każda z nich jest zbliżona do maszyn wyścigowych z poziomu World Superstock, co oznacza, że wcale niedaleko im do WSBK. Kosmos? Pojawiły się też plotki, że RSV-4 w jednej z tych wersji może spokojnie osiągnąć 230 KM. Chcesz mieć mistrzowską maszynę World Superbike? Zbieraj kasę, bo tanio na pewno nie będzie.

Zobacz również:
REKLAMA