Tytuły w WMMP rozdane!

Nasz jedynak w Mistrzostwach Świata, pomiędzy rundami WSBK znalazł czas by przypieczętować 10-ty tytuł mistrza Polski. Tytuły w Supersport zdobył Sebastian Zieliński, a w Superstock Marcin Walkowiak.

Choć Paweł skupia się teraz przede wszystkim na startach w mistrzostwach świata World Superbike, znalazł odrobinę czasu by pojeździć także w WMMP. Rezultatem startów na naszym podwórku jest zdobyte bez większych problemów 10-te mistrzostwo Polski w dorobku Pawła Szkopka. Co prawda do końca sezonu jeszcze dwa wyścigi na torze w Moście, ale Paweł zapewnił sobie tytuł wygrywając podczas drugiego, niedzielnego wyścigu klasy Superbike na torze Poznań, podczas 10 rundy WMMP. Gratulujemy Pawłowi i Yamaha Motor Polska (Paweł ściga się na R1M), a także liczymy, że z tej okazji świetnie zaprezentuje się w nadchodzącej rundzie WSBK na torze Lausitzring, która odbędzie się 16-18 września.

Tytuły w niższych klasach również zostały już rozdane. W Supersport na Yamasze R6 wygrał Sebastian Zieliński, a w Superstock tytuł po walce z Bukowskim zdobył Marcin Walkowiak na BMW S 1000 RR.

Jestem bardzo szczęśliwy. Rozpoczynając karierę nie spodziewałem się, że osiągnę w tym sporcie tak wiele. Dziesiąty tytuł mistrza Polski to wyjątkowe osiągnięcie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli przez ten czas ze mną; moim sponsorom i partnerom, zespołowi, rodzinie i kibicom. Weekend w Poznaniu był najtrudniejszym w tym sezonie, ale byliśmy zdeterminowani, aby właśnie tutaj postawić kropkę nad i. W sobotę mieliśmy trochę problemów, które uniemożliwiły mi ukończenie pierwszego wyścigu. Wiedziałem więc, że aby przypieczętować mistrzostwo, w niedzielę muszę wygrać. Byliśmy świetnie przygotowani, ale z uwagi na opady deszczu warunki nie były łatwe. Kontrolowałem sytuację i minąłem linię mety na pierwszej pozycji, pokonując drugiego zawodnika o ponad minutę. To dla nas wszystkich wielka chwila, ale także dobra prognoza przed kolejnymi wyścigami. We wrześniu czeka mnie start w kolejnej rundzie mistrzostw świata World Superbike. Wyjątkowej, bo odbywającej się tuż przy polskiej granicy. Mam więc nadzieję, że na trybunach toru Lausitzring nie zabraknie polskich kibiców, którzy tak wspaniale dopingowali mnie przez te wszystkie lata.” mówi Paweł Szkopek.

Śledźcie poczynania Pawła na Facebooku: SzkopekTEAM

Zobacz również:
REKLAMA