Umowa kupna sprzedaży motocykla. Polsko-niemiecka. PDF do druku

Zamierzasz kupić motocykl za granicą? Nie wiesz skąd wziąć dwujęzyczną umowę? Mamy dla Ciebie gotowy wzór umowy kupna sprzedaży do pobrania. 

umowa kupna sprzedaży motocykl polsko niemiecka Motor-Presse Polska

Polsko niemiecka umowa kupna sprzedaży motocykla:

Bez umowy nic nie załatwisz. Zanim pojedziesz za granicę oglądać motocykl, który masz zamiar kupić wydrukuj umowę kupna-sprzedaży. Oszczędzisz dzięki temu trochę czasu i sporo nerwów. Spisywanie umowy "na kolanie" lub szukanie punktu ksero w innym państwie może okazać się bardzo problematyczne. 

Oto wzór umowy polsko niemieckiej w PDF-ie do pobrania:

WZÓR UMOWY KUPNA SPRZEDAŻY MOTOCYKLA DO POBRANIA - PDF

 

Zakup motocykla używanego w Polsce jest zdecydowanie prostszy, ponieważ znacznie łatwiej jest się dogadać z Polakiem, niż z np. Niemcem. Jest jednak druga strona tego medalu - zachodni rynek kusi atrakcyjnymi cenami używanych motocykli. Zanim zdecydujesz się jednak na zakup wymarzonej maszyny, dokładnie sprawdź jej stan techniczny i przejedź się nią na próbę.

Gdy zdecydujesz się na zakup, podpisz z kupującym umowę kupna sprzedaży pojazdu. Umowa może być sporządzona w dwóch językach. Dzięki temu zaoszczędzisz około 100 zł bo nie będziesz musiał tłumaczyć umowy u tłumacza przysięgłego. Sprzedający z Niemiec ma obowiązek przekazać Ci fahrzeubrief – dowodu własności i fahrzeugschein – dowodu rejestracyjnego. To dwa bardzo ważne dokumenty, bez których nie zarejestrujesz motocykla.

Nie wiesz po co ci umowa ze sprzedającym? To ważny dokument, który przyda ci się podczas kontroli granicznej, jak również w wydziale komunikacji gdy będziesz chciał zarejestrować sprzęta. Mało tego! Dzięki umowie możesz zareklamować pojazd, jeśli okaże się, że ma ukryte wady. 

 

Co ma zawierać umowa polsko niemiecka kupna sprzedaży?

  1. Umowa powinna zawierać dane osobowe kupującego i sprzedającego. W odpowiednie rubryki należy wpisać numer dokumentu tożsamości, imię, nazwisko, adres.

  2. Data, godzina i miejsce zawarcia umowy to elementy których nie powinieneś lekceważyć dla własnego bezpieczeństwa. Umowa w której nie podano daty ani miejsca jest nieważna. 

  3. Marka i model motocykla. Nie zapomnij o roku produkcji, numerze VIN, numerze silnika, numerze rejestracyjnym, przebiegu i ewentualnych uwagach (np. usterki). Upewnij się dwa razy czy wszystkie dane się zgadzają!

  4. Kwotę transakcji. W formie słownej i w formie liczby. Naszym zdaniem nie warto zaniżać wartości pojazdu. Dlaczego? Jeśli sprzedający ukrył wady pojazdu to w ramach reklamacji odzyskamy tylko tyle pieniędzy ile zawarliśmy w umowie.

  5. Czytelny podpis obu stron (kupującego i sprzedającego).

Umowę kupna sprzedaży motocykla powinniśmy traktować na bardzo poważnie. Ważne aby zawierała najpotrzebniejsze informacje (patrz: punkt wyżej). Warto wydrukować ją wcześniej i podczas kupna nie tracić bezsensownie czasu na szukanie punktu ksero. Podczas jej podpisywania nie zapomnij sprawdzić czy w danych nie pojawiły się błędy lub literówki.

Zobacz również:
Kiedy mężczyzna namierzył złodziei swojego BMW S 1000 RR i powiadomił policję, nie spodziewał się, że funkcjonariusze najzwyczajniej w świecie zignorują to zgłoszenie. Teraz ofiara kradzieży oskarża policję o opieszałość i brak woli pomocy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA