[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
3.4

Uszkodziłeś motocykl na dziurawej jezdni? Radzimy co robić w takiej sytuacji.

Musisz jednak pamiętać o paru rzeczach. Na początek zorientuj się, gdzie miało miejsce zdarzenie: ustal miejscowość, numer i kilometr drogi lub nazwę ulicy, punkty orientacyjne (skrzyżowanie, charakterystyczny obiekt).

Następnie zbierz oświadczenia świadków, którzy widzieli, co się stało – to ważne dla dalszej procedury, jeżeli nie wzywałeś policji. Zrób zdjęcia uszkodzonego motocykla, dziury (plamy oleju), otoczenia. Zwróć uwagę na znaki drogowe.

Kolejny krok to ustalenie, kto jest zarządcą drogi – bo to na nim spoczywa odpowiedzialność. Pomoże ci w tym urząd gminy albo miasta, możesz też zapytać policjantów. Jeśli masz polisę AC, zgłoś zdarzenie ubezpieczycielowi, on zajmie się resztą.

Ważne: dopóki uszkodzeń motocykla nie zobaczy rzeczoznawca, nie bierz się za żadne naprawy! Jeżeli nie masz AC, zgłoś się do zarządcy drogi lub do jego ubezpieczyciela. Licz się z jednak tym, że w takiej sytuacji sprawa może trafić do sądu.

Zobacz również:
Wystarczy chwila nieuwagi na drodze i nieszczęście gotowe. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego akurat w październiku zdarza się najwięcej wypadków? Albo czego najbardziej boją się kierowcy? Oto 6 nieoczywistych faktów o wypadkach drogowych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA