[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Uwaga na pijanych!

Na polskich drogach jest coraz więcej samochodów. Za kierownicami tych samochodów często siadają kierowcy po alkoholu. To bardzo nieoptymistyczne stwierdzenie, ale niestety bliskie prawdy.

Z danych KSP wynika, że tylko od stycznia do września 2010 w Polsce policja zatrzymała 129 309 pijanych kierowców. To mniej niż w zeszłym roku o blisko 6 000 ale wciąż jest to zastraszająca liczba, bo przecież każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca, a mówi się, że na każdego złapanego przypada pięciu, którym udaje się uniknąć kary. Z winy pijanych zginęło aż 162 osoby w 1853 wypadkach. Polska policja robi co może, aby zapobiegać, ale kampanie takie jak Piłeś? Nie jedź", "Trzeźwe poranki" i "Trzeźwe wieczory" to tylko kropla w morzu pijanych kierowców. Niestety w takich sytuacjach musimy polegać przede wszystkim na sobie i wierzyć że kolejne działania niebieskich mundurów przyniosą pewne skutki i sporą część pijanych za kierownicą uda się odsiać. Wśród zatrzymanych było też całkiem sporo motocyklistów (między innymi ten nieszczęśnik z Krakowa, który na swoim KTM-ie wjechał w grupę ludzi). Koniec sezonu się zbliża, ale za wszelką cenę trzeba zachować wzmożoną czujność, a tym bardziej nie wpadać na pomysł by wsiąść po głębszym na motocykl. Człowiek po alkoholu może "dostać kota", a to o krok od zguby. Mamy nadzieję, że koty się na nas nie obrażą.

REKLAMA


zobacz galerię

Zobacz również:
Na rynku pojawia się coraz więcej motocykli elektrycznych, które cieszą się dodatkowymi przywilejami. Czy warto kupić pojazd zasilany prądem?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij