REKLAMA

V edycja Quad Golden Cup

W Sobieńczycach na specjalnie pod tą okazję wybudowanym torze ścigali się nie tylko zawodowcy. Do rywalizacji staneli również amatorzy i młodziki.

Do zawodów zgłosiło się łacznie 30 zawodników. Podzielono ich na trzy klasy. W młodzkiach startowało 7 zawodników, w amatorach 9, a w klasie Golden Cup 14.

Trasa liczaca 3 km była wymagająca i przyniosła wiele emocji. Wielu zawodników nie ukonczyło zawodów. Ich quady nie podołały cieżkim trudom wyścigów i odmówiły posłuszeństwa.

Zawody były podzielone na trzy klasy:

1. Młodzik quady - pojemność do 250cm3
2. Silver Cup - klasa amatorska
3. Golden Cup - klasa Open, klasa otwarta, w której stratowała również czołówka krajowa

W Młodzkiach zwyciężył Patryk Siekaj pokonujac aż 54 okrążenia. Za nim uplasowali się Jakub Zajchowski i Jan Przybył.
W Amatorach (Silver Cup) Maciej Siekaj nie dał szans rywalom i po pokonaniu łącznie 77 okrażeń zajął 1 miejsce przed Patrykiem Kucharewiczem i Karolem Wentą.
Roman Miłkowski okazał się najlepszy w klasie 2K czyli Golden Cup. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Klaudiuszowi Rostowskiemu i Pawłowi Sobczykowi.

Quad Golden Cup: 1. Roman Miłkowski (Suzuki LTR-450): „To były niesamowite zawody! Startowałem na seryjnym quadzie z 2008 roku. W pierwszym biegu trochę się przegrzewał przez co miałem słabszy wynik, bo 5 miejsce, ale im więcej okrążeń tym moje Suzuki lepiej się sprawowało. Najbardziej odczuwalną różnicą w porównaniu z konkurencją, było seryjne zawieszenie, które jak widać zdało ezgamin!”

Pełna klasyfikacja wszystkich klas TUTAJ

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz również:
48 minut – tyle wystarczyło, by cała limitowana seria 500 sztuk modelu KTM 1290 Super Duke RR została sprzedana. Chętnych było znacznie więcej, dlatego stworzono listę rezerwową.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA