[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

V i VI runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

W miniony weekend Torze Poznań odbyły się V i VI runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

W miniony weekend 8-9 lipca na Torze Poznań odbyły się V i VI runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. W sobotę zawodnicy zmagali się przede wszystkim z pogodą bowiem nad Poznaniem lało i szalała burza.

W tych niełatwych warunkach startujący w klasie Superbike Paweł Szkopek (Pazera Racing) potwierdził świetna formę wygrywając sobotni wyścig z przewagą 1 minuty nad Michałem Fillą i Pawłem Górką.

REKLAMA

W niedzielę warunki były o niebo lepsze i znów zwyciężył Paweł Szkopek „To był dla nas perfekcyjny weekend, choć z jakiegoś powodu w niedzielę minąłem linię mety prawie na kapciu – mówił Paweł Szkopek. - Wczoraj miałem świetne tempo na mokrym torze. Dzisiaj także rewelacyjnie się bawiłem”.

Podium uzupełnił Michał Filla. W generalce Szkopek prowadzi ze 142 pkt., drugi jest Filla 125 pkt. a trzeci Paweł Górka z 87 pkt.

Klasę Superstock 1000 zdominował Bartek Wiczyński (Wójcik FHP Racing Team), wygrywając oba wyścigi. W sobotę drugi był Daniel Bukowski a trzeci Rafał Łyko.  W niedzielę podium uzupełnili Michał Sembera i powracający po kontuzji Adrian Pasek.

Klasa Supersport to z kolei pokaz umiejętności Marka Szkopka, który również zdominował oba wyścigi. W sobotę drugi był Bartek Cabala a trzeci Marek Chłopkowski. W niedzielę drugi stopień podium zajął Sebastian Zieliński a Bartek Cabala tym razem trzeci.

Marek Szkopek wysunął się na prowadzenie w tabeli ze 139 pkt, wyprzedzając Sebastiana Zielińskiego o 18 pkt.

W Superstock 600 oba wyścigi padły łupem Szymona Strankowskiego. W sobotę drugi był Marceli Bezulski a trzeci Marcin Rzenno. W niedzielę zajął drugie miejsce, a trzeci był Patryk Pazera.

Puchar Polski Rookie 600 zdominował za to Marcin Scheffler. Rookie 1000 sobotnim zwycięzcą był Słąwomir Kubzdyl a niedzielnym Andrzej Łukaszyk.

W klasie Open 125 triumfowali w sobotę Mariusz Durynek, a w niedzielę Magdalena Ciężka. Open Moto 3 dwurkotnie wygrał Kamil Barcik.  A klasę Superstock 300 w sobotę Michał Żbikowski, a w niedzielę Daniel Blin.

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij