V runda w Koszalinie

Puchar Polski skuterów tym razem zawitał do Koszalina na tamtejszy kartodrom.

18-19 lipca zawodnicy Pucharu Polski skuterów ścigali się na torze kartingowym w Koszalinie. Sobota przywitała ich deszczem i na treningi musieli wyjechać na oponach deszczowych, jednak po kilku godzinach wypogodziło się i już do samego wieczora pogoda się utrzymała. W rezultacie treningi kwalifikacyjne odbyły się w sprzyjających warunkach.
Niedzielny wyścigi to jak zwykle emocjonujące pojedynki między czołowymi zawodnikami.
W klasie Amator niepodzielnie panował Marcin Matysiak, który w obu biegach pokonał Krzysztofa Żyłę i Tomasza Nostera. Czwarty był debiutant Bartosz Gajda.
Wyścigi klasy 2 to popis Michała Adamiszyna - zwyciężył oba biegi. Za nim dojechali: Dariusz Beszterda, Tomasz Noster, Paweł Tomaszewski, Natali Florek i Szymon Urbaniak.
Wiele emocji przyniosły wyscigi klasy 3 gdzie jak zwykle o najwyższe pozycje walczyli Jerzy Mieloch Jr. (ostatecznie zwyciężył w obu biegach), Jerzy Mieloch Sr. (trzeci i drugi), oraz Szymon Rajczak (w pierwszym i drugim biegu był drugi jednak w drugim został ukarany 20 karą za jump start). Dalej był Adamiszyn, Matysiak, Karczewski, Nawrocki i Żyła.

Kolejna runda PP odbędzie sie 15 sierpnia w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.