VIII Sopot Moto Festiwal Powerstation 2009

Już po raz ósmy w Sopocie odbędzie się największy zlot miłośników motocykli i aut kolekcjonerskich w Polsce. W tym roku został połączony z obchodami 50-lecia polskiego rock’n’rolla, co nada mu niepowtarzalny klimat.

Uczestnicy wydarzenia zostaną zabrani w podróż muzyczną, która przypomni szczególną rolę, jaką odegrało Trójmiasto, a zwłaszcza Sopot, w rozwoju rock’n’rolla w Polsce. Będzie można posłuchać niezapomnianych przebojów, obejrzeć materiały archiwalne dokumentujące muzyczny klimat kolejnych dziesięcioleci, a także Rock’n’roll Fashion Show – program artystyczny ukazujący zmiany w modzie, muzyce i tańcu na przestrzeni 50 lat. Nie zabraknie też współczesnej muzyki rozrywkowej, wystąpią Żuki, Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych, Shakin’ Dudi, Rock&Roll Band Marcela Woodmana, Addicted to Rock oraz Cztery Szmery z repertuarem zespołów AC/DC. Imprezę poprowadzą dziennikarz radiowej Trójki Marek Gaszyński, Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc oraz Paweł Mazur, trójmiejski konferansjer. Gościnnie wystąpią. Elvis Presley i Marylin Monroe.
Na sopockim molo ustawiona zostanie scena z kilkunastometrowym wybiegiem, na której odbędą się wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów, wraz z wyborami Miss Sopotu. Impreza rozpocznie się w piątek, 21 sierpnia o 19.15 wykonaniem przeboju 50-lecia rock’n’rolla przez 20 gitarzystów z najbardziej znanych polskich zespołów. Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę „Historia rock’n’rolla w Polsce”, a na niej zdjęcia z koncertów i festiwali, książki i płyty z tamtych lat, pamiątki po muzykach. Na stoisku przy wystawie będzie można zdobyć autograf muzyków i autorów książek, m.in. Ireneusza Dudka, Krzysztofa Skiby, Wojciecha Kordy, Sławomira Łosowskiego czy Wojciecha Fułka, Marka Gaszyńskiego i Wojciecha Korzeniewskiego.
Z pewnością dużą atrakcją będzie pojawienie się w Sopocie różnorodnych modeli motocykli i aut kolekcjonerskich. Ich prezentacje i barwne parady to coroczny nieodłączny element wydarzenia. Odbędą się pokazy ekwilibrystyki motocyklowej w wykonaniu mistrzów i juniorów (8-10 lat) oraz wystawa samochodów wyścigowych.
W tym roku impreza jest bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i turystów.

Więcej informacji oraz szczegółowy program
www.powerstation.pl


Piątek, 21 sierpnia
19.15    Przebój 50-lecia rock’n’rolla, inauguracja imprezy
19.35    Muzyczny klimat lat 50-tych – film
19.40    Występ Elvisa Presleya i Marylin Monroe
19.50    Rock’n’roll Fashion Show – lata 50-te
20.05    Koncert Rock’n’roll Band Marcela Woodmana
20.35    Muzyczny klimat lat 60-tych – film
20.40     Rock’n’roll Fashion Show – lata 60-te
20.55     Koncert zespołu Żuki z udziałem orkiestry symfonicznej
          Koncert Wojciecha Kordy
21.40    Muzyczny klimat lat 70-tych – film
21.45    Rock’n’roll Fashion Show – lata 70-te
22.00    Koncert zespołu Cztery Szmery
22.30    Muzyczny klimat lat 80-tych – film
22.50    Koncert zespołu Shakin’ Dudi

Sobota, 22 sierpnia
13.00    Parada głównymi ulicami Gdyni i Sopotu
15.00    Pokazy, wystawy na sopockim molo
18.00    Rejs pirackim statkiem wzdłuż wybrzeża w klimacie rock’n’rolla
Scena na sopockim molo
19.00    Wybory Miss Sopotu cz. 1
19.30    Koncert zespołu The Park
21.00     Wybory Miss Sopotu cz. 2
21.30     Konkursy, pokazy
22.15    Pokaz artystyczny
22.30     Koncert zespołu Rock&Roll Band Marcela Woodmana

Zobacz również:
REKLAMA