[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

VW rozważa sprzedaż marki Ducati

Duże straty grupy VW spowodowały ponowne rozważania nad sprzedażą Ducati. Tym bardziej, że w tym roku po raz pierwszy od 8 lat wzrost sprzedaży Ducati się zatrzymał.

Ducati V4 Superbike Ducati V4 Superbike

Do tej pory Ducati w tym roku sprzedało nieco ponad 32 000 motocykli na całym świecie co jest wynikiem o 7,4% gorszym niż w ubiegłym roku. To pierwszy spadek od 8 lat. Do tej pory włoska marka - własność VAG, czyli Volkswagen Audi Group przynosił jedynie zyski i wzrosty. 32 250 sprzedanych motocykli oznacza obrót na poziomie 448 milionów euro. To zaś stanowi tylko 1,4% obrotów całej firmy. Kropla w morzu.

Dlatego też po sporej wpadce w postaci Dieselgate, która kosztowała grupę VAG kilka miliardów Euro (rzekomo) niemcy szukają oszczędności lub odrobienia strat. Generalny Dyrektor VAG - Herbert Diess w rozmowie z amerykańską telewizją Bloomberg przyznał że jest kilka opcji dla Ducati. Albo wymyslą sposób na to by Ducati przynosiło znacznie większe zyski i stało się ważną częścią grupy kapitałowej, albo będą musieli poszukać nowego właściciela. Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo Ducati znów zostanie wystawione na tablicy ogłoszeniowej.

REKLAMA

Nasza opinia wygląda tak, że po 8 latach zysków i w obliczu pierwszego spadkowego roku zarząd Volkswagena doskonale wie, że to idealny moment na sprzedaż marki i zarobienie na niej znacznej sumy. Udana premiera V4 spowodowała wzrost sprzedaży klasy Supersport w Ducati o 29% do blisko 7700 egzemplarzy (to jedyna gałąź Ducati notująca wzrosty). O Ducati jest głośno jak o sławnym piłkarzu, który aktualnie jest w najwyższej możliwej formie. Dla biznesu jest więc najlepiej sprzedać go w szczytowej formie i zarobić najwięcej, zanim forma i jednocześnie wartość zacznie spadać.

Czy Ducati zostanie sprzedane? Kto zostanie nowym właścicielem? Macie swoją opinię?

Zobacz również:
W Stambule, a dokładniej w Yedikule Dungeons (Twierdza Siedmiu Wież) odbędzie się trzeci przystanek sześcioodcinkowej najbardziej prestiżowej serii FMX na świecie. Amerykanin Todd Potter i Nowozelandczyk Levi Sherwood będą walczyć o prowadzenie w klasyfikacji generalnej na terenie słynnej fortecy!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij