Valentino Rossi: The Doctor - zobacz pierwszą część filmu

Chyba każdy fan motocykli kojarzy nazwisko Valentino Rossi. Dla większości jest on ikoną wyścigów, teraz możesz zobaczyć jak wygląda życie z jego punktu widzenia!

Yamaha Racing
MotoGP: pierwsza runda na torze Losail w Katarze.

Zdążyliście go już poznać: numer 46, charakterystyczny odcień koloru żółtego, uśmiech, poczucie humoru, poziom uwielbienia i całe imperium, które wokół siebie stworzył. 20 lat sukcesów w MotoGP i wyścigach Grand Prix, które zapewniły Valentino Rossiemu sportową nieśmiertelność… Ale czy naprawdę znacie go bardzo dobrze?

„Valentino Rossi: The Doctor Series” to historia opowiedziana przez osoby z najbliższego otoczenia Doctora i przez niego samego. Nowa pięcioodcinkowa seria video przedstawia historię Rossiego od jego pierwszych wielkich sukcesów i początków popularności po zawodnika, który na trwałe wyrył swoje nazwisko w historii wyścigów motocyklowych. W poszczególnych odcinkach serii zobaczymy archiwalne nagrania od Dorna Sports, jak również wyjątkowe materiały powstałe podczas licznych wizyt w Tavulli, gdzie znajduje się siedziba VR|46.

37-letni Włoch ma na swoim koncie 9 tytułów mistrza świata oraz 113 zwycięstw Grand Prix w czterech klasach, 213 razy stawał na podium, a liczba ‘46’ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w sporcie od czasu Michaela Jordana i jego numeru ‘23’.

W „Valentino Rossi: The Doctor series” podążamy za Rossim podczas zabawy na jego słynnym Ranczu, zaglądamy za kulisy imperium VR|46, odwiedzamy jego rodzinne miasto i rzucamy się w otchłań szaleństwa towarzyszącego MotoGP Włoch na torze Mugello. Ojciec Valentino Graziano Rossi, Dyrektor Zarządzający Yamaha Racing Lin Jarvis,  kolega z byłego teamu Colin Edwards, CEO Dorny Carmelo Ezpeleta oraz grupa najbliższych przyjaciół i współpracowników przedstawiają wyjątkowy wgląd w życie i osobowość Valentino Rossiego.

- Praca z Valentino jest zawsze ciekawa - powiedział Lin Jarvis, jego szef w Yamasze przez jedenaście lat. - Jest on perfekcjonistą, wymaga wiele od swojego teamu, ale robi wszystko razem ze swoją ekipą, zachęca ludzi do osiągania jego celów. To bardzo satysfakcjonujące doświadczenie.

Valentino Rossi natomiast skomentował: Ściganie się jest dla mnie zabawą na motocyklu i wciąż niesamowitym doświadczeniem. Wraz z 20. sezonem w mojej karierze MotoGP wspominam najlepsze momenty z tych dwóch dekad, ale wybiegam także w przyszłość w oczekiwaniu na kolejne!

Pierwszy z pięciu odcinków - Valentino Rossi: ‘The Greatest of All Time’ - opowiada o tym, jak Włoch stał się ikoną zarówno na torze, jak i poza nim. Video zostało zamieszczone w sieci dziś wieczorem, zaraz po tym jak Valentino Rossi wziął udział w jego ekskluzywnym pokazie w Le Mans, przed startem weekendu wyścigowego Monster Energy Grand Prix Francji. Następne cztery odcinki będą miały swoją premierę w przeciągu kolejnych trzech miesięcy.

Zobacz również:
REKLAMA