[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Valentino Rossi złamał nogę - to koniec marzeń o tytule?

Ulubieniec fanów MotoGP, najprawdopodobniej zaprzepaścił szanse na 10 tytuł mistrzowski, chyba że stanie się cud.

Valentino Rossi złamał nogę Valentino Rossi złamał nogę

Jeszcze w niedzielę Valentino Rossi wspinał się na podium zdobywając 3 miejsce podczas wyścigu na Silverstone, a dziś obudził się w szpitalu po operacji ze złamaną nogą i prawdopodobnie przekreślonymi szansami na kolejny - dziesiąty tytuł mistrzowski. A wszystko przez wczorajszy trening na swoim dirt-trackowym ranczu w Tavulii, podczas którego Rossi miał wypadek i złamał obie kości - strzałkową i piszczelową prawej nogi. To odnowienie się kontuzji z 2010 roku, kiedy również mniej więcej w połowie sezonu upadł na torze Misano i złamał nogę.

Rossi błyskawicznie trafił do szpitala w Urbino, a później został przeniesiony do Azienda Ospedaliero-Universitaria Ospedali Riuniti w Anconie, gdzie około 2-3 w nocy przeszedł operację składania i śrubowania kości tak by jak najszybciej rozpocząć proces rekonwalescencji. Operował go doktor Raffaele Pascarella - ordynator oddziału ortopedii i traumatologii. Póki co nie wiadomo jak długo Rossi będzie poza wyścigami. Wielka szkoda ponieważ Rossi był 4 w klasyfikacji generalnej ze stratą jedynie 26 punktów do prowadzącego Dovizioso, więc wciąż był w grze o tytuł.

REKLAMA

Valentino Rossi

Operacja poszła dobrze. Dziś rano kiedy się obudziłem, od razu czułem się dobrze. Chciałbym podziękować pracownikom szpitala Ospedali Riuniti w Anconie, a w szczególności doktorowi Pascarelli, który mnie operował. Bardzo mi przykro z powodu tego wypadku. Teraz chcę wrócić na motocykl najszybciej jak będzie to możliwe i postaram się by tak się właśnie stało.

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij