Vespa 946 10 Anniversario calendario lunare - edycja jubileuszowa

Vespa chce uczcić nietypowe święto specjalną edycją swojego ekskluzywnego skutera 946. Jubileuszowa wersja 10o Anniversario calendario lunare będzie poświęcona rozpoczęciu księżycowego roku królika!

Vespa 946 10 Anniversario calendario lunare Vespa

Był już edycje rocznicowe, wydania specjalne poświęcone zawodnikom wyścigowym, legendom motorsportu (Ducati i Ayrton Senna, MV Agusta i Lewis Hamilton), a także filmom ( Triumph i Bond) i innym wydarzeniom kulturalnym oraz muzykom (była Vespa poświęcona Justinowi Bieberowi), ale tego jeszcze nie grali. Vespa chce uczcić 10 lat produkcji ekskluzywnego modelu 946 specjalną jubileuszową wersją, jednocześnie świętując rozpoczęcie księżycowego roku królika, który rozpocznie się 22 stycznia 2023 roku. Ta wyjątkowa edycja ma być serią numerowanych i limitowanych do 1000 sztuk skuterów w kolorze klasycznej nawiązującej do historycznych modeli zieleni Vespy z subtelnymi dodatkami w postaci grafik inspirowanych właśnie rokiem królika. Dodatkowo czarne siedzenie z charakterystycznymi przeszyciami, podobnie jak manetki są szyte ręcznie, a na mocowaniu siodła widnieje specjalne logo na 10-lecie modelu 946. 

Vespa 946 10 Anniversario calendario lunareVespa

Pod względem designu skuter 946 był inspirowany modą haute couture i miał być demonstracją stylu i trendów, którym od lat hołduje Vespa. Marka niemal od początku swojego istnienia stała się ikoną designu i przez ponad 70 lat budowała swoją popularność na byciu trendy. Choć 946 nie jest skuterem nad wyraz popularnym (przede wszystkim dlatego że jest drogi) pod względem designu to prawdziwy majstersztyk.

Kilka lat temu pojawiła się nawet wersja stworzona w kooperacji z marką Christian Dior, która mocno nawiązywała do świata mody, jednak nie jesteśmy przekonani czy dodanie kilku grafik wesołych królików i limitowanej plakietki to dobry pomysł w przypadku tego modelu. Zwłaszcza, że cena i tak nie taniego skutera, za sprawą limitki z pewnością powędruje jeszcze w górę.

Zobacz także: Vespa z klocków Lego? Mówisz i masz!

Na dodatek Vespa, a właściwie koncern matka czyli grupa Piaggio zapowiada, że 946 10o Anniversario calendario lunare to tylko pierwszy z 12 etapów, czyli kolejnych motocykli i skuterów, które mają być inspirowane kalendarzem księżycowym, co oznacza, że co roku, mniej więcej o tej samej porze poznamy kolejne "księżycowe edycje". Wygląda na to, że ktoś w Vespie mocno zainteresował się ezoteryką. 

Vespa 946 10 Anniversario calendario lunareVespa

Vespa 946 10 Anniversario calendario lunareVespa

Vespa 946 10 Anniversario calendario lunareVespa
Zobacz również:
REKLAMA