Vespa Special, skradziona bohaterowi wojennemu, odzyskana po 40 latach!

Za niezwykłego szczęściarza może uważać się pewien Włoch z Pisy – Paolo Graziani, któremu udało się odzyskać Vespę skradzioną jego ojcu czterdzieści lat wcześniej.

Vespa Unsplash

Gino Graziani – ojciec Paola, w czasie wojny odmówił wsparcia reżimu Benito Mussolliniego, za co został deportowany. Potem całe życie ciężko pracował jako budowlaniec. W 1980 roku skradziono mu skuter Vespa Special, dzięki któremu mógł dojeżdżać do pracy. Gino bezskutecznie szukał swojego skutera przez całe lata, w końcu w 1992 roku zmarł. Po 41 latach od kradzieży, biała Vespa z końca lat 70. odnalazła się niespełna 140 km od Pisy, skąd skradziono ją przed laty.

Karabinierzy, w czasie rewizji posiadłości 50-latka podejrzanego o kradzież ciągnika rolniczego, znaleźli świetnie zachowany skuter Vespa Special. Po sprawdzeniu numeru VIN okazało się, że pojazd figuruje w bazie danych skradzionych pojazdów. Ponieważ właściciel skutera już nie żył, o znalezisku poinformowano jego syna Paolo.

Syn nie krył wzruszenia informacją przekazaną mu przez karabinierów. – Grób mojego ojca zdobi już order za bohaterstwo wojenne, teraz postawię tam także model Vespy, by w taki symboliczny sposób przekazać mu tę dobrą wiadomość – stwierdził Paolo Graziani.

Biorąc pod uwagę świetny stan, w jakim znajdował się znaleziony skuter, trzeba przyjąć, że 50-letni podejrzany o jego kradzież szczególnie o niego dbał. Biorąc pod uwagę, że rodzina podejrzanego 50-latka od dawna doskonale znana jest policji, można założyć, że trefny pojazd ukradł jej członek. Tak czy inaczej złodziej musi już na zawsze pożegnać się z jednośladem.

Przeczytaj także: złodziej próbował sprzedać motocykl właścicielowi.

Zobacz również:
Projekt ustawy wprowadzającej nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe trafił do Sejmu. Kwoty zaproponowane przez rząd mogą budzić grozę, na zachowanie dotychczasowego stylu jazdy będą mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi i parlamentarzyści.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA