Victory Octane - rekord Guinessa pobity!

Wyczynu dokonał Joe Dryden na torze w Orlando Speed Word, prowadząc nowego Victory Octana.

Victory
Victory Octane - rekord Guinessa pobity!

Ślad pozostawiony na asfalcie miał długość 2,23 mili co  pozwoliło zapisać rekord do Księgi Rekordów Guinnessa.  
Joe Dryden jest związany z motocyklami przez całe swoje życie. W wieku 20 lat zasłynął na pokazach Freestyle. Joe pojawia się wszędzie tam, gdzie jest dużo adrenaliny - pokazy stunterskie, zawody snowboardowe, wyścigi monster truck. Joe występował też jako kaskader w wytwórni filmowej Disney Picture.
Co Joe Dryden mówi o swoim rekordzie. "To nie było wcale takie proste zadanie, choć na Victory Octane poszło mi o wiele łatwiej niż na większości innych motocykli" dopowiada. "Kiedy znalazłem idealną równowagę, wyczucie hamulców i położenie przepustnicy, kwestią czasu było to kiedy  ustanowię nowy rekord."

Motocykl Victory Octan idealnie nadawał się do tego zadania. Jest lekki, szybki, z idealnym stosunkiem mocy do masy. Moment obrotowy na poziomie 99 Nm, dobrze radzi sobie z zerwaniem przyczepności opony o rozmiarze 160/70-17

 


Organizatorzy Stunt Rider pomyśleli o wszystkim. Zatrudnili nawet specjalistę, który wytyczył optymalną trasę na torze. Przy wydarzeniu był obecny sędzia  Guinnessa, który od razu mógł ogłosić werdykt. Dotychczas odnotowanymi rekordami w księdze Guinnessa była największa ilość motocykli palących gumę w tym samym czasie. Dokonali tego 11 kwietnia 2015 właściciele 300 maszyn (w większości małych pojemności) w Tagaytay, leżącego na filipińskiej wyspie Luzon.
Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o Victory Octan, kliknij w link.

Zobacz również:
REKLAMA