Vins Duecinquanta – dwusuwowa V-ka z wtryskiem paliwa

Vins to mały agresor zaprojektowany przez inżynierów z Ferrari F1. V-ka w dwusuwie rozpędza się do ponad 200 km/h. To projekt wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Jego osiągi, waga i cena powalą Cię na kolana!

Jeśli tęskniłeś za dwusuwowymi potworami z lat 90-tych to ten projekt powinien Cię zaspokoić. Vins to mały producent, który udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe. Wszystko za sprawą byłych inżynierów z Ferrari F1. Duecinquanta oznacza po włosku „dwieście pięćdziesiąt”. Cała konstrukcja motocykla jest jednym z najbardziej innowacyjnych projektów jakie mogliśmy podziwiać na targach EICMA. 

Mały dwusuw nie dość, że ma silnik w układzie V (90o), to w dodatku jest zasilany wtryskiem. Konstrukcja z włókna węglowego (rama, koła, owiewki) waży naprawdę niewiele: 95 kg. Zawieszenie? Przedni widelec działa na podobnej zasadzie co Hossack, czy Duolever. Za amortyzację tyłu odpowiada poprzecznie zamontowany amortyzator. Silnik motocykla osiąga około 80 KM, które przy niskiej wadze rozpędzają tego maluszka do ponad 200 km/h. Naszą uwagę przykuł również układ chłodzenia. Ogromne przednie wloty kierują strumień powietrza w kierunku chłodnicy, która jest umieszczona w atrapie baku.

Jakby tego było mało: Deucinquanta jest dostępny również w wersji Competizione, która jest lżejsza i mocniejsza o jakieś 10%. Jak widać projektanci Vinsa nie boją się odważnych rozwiązań, a efekty tego są powalające.

Jest jeden mały problem 250-tka w zwykłej wersji kosztuje około 170 880 zł (gdy 1£ to 4,8 zł). 

 

Zobacz również:
REKLAMA