W ten weekend kibicujcie Pawłowi Szkopkowi.

Już w najbliższy weekend Paweł Szkopek wystartuje w czwartej rundzie mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych - World SBK. Paweł pojedzie  na Yamasze YZF-R1M podstawionej przez węgierski Racing Team Toth

W ten weekend Paweł zastąpi w zespole Imre Totha, który nie odnosił sukcesów w poprzednich rundach WSBK.Przy okazji startu w Assen Szkopek  ma pomóc w ustawieniach węgierskiej Yamahy i sprawdzić jakie elementy maszyny trzeba jeszcze poprawić.

Paweł Szkopek: Bardzo się cieszę, że ponownie mogę wystartować w rundzie World SBK. Tym razem jadę Yamahą R1 należącą do węgierskiego zespołu Racing Team Toth. Jest to motocykl, który różni się nieco od mojego egzemplarza. Ma m.in. seryjną skrzynię biegów i standardową elektronikę. Mechanicy zamontują w nim moje tylne zawieszenie. Na razie rozmawialiśmy o jednorazowym występie w World SBK, ale być może zrodzi się koncepcja startów w kolejnych rundach mistrzostw świata. W ten weekend skupię się wyłącznie na tym żeby pojechać jak najlepiej i pomóc zespołowi dobrze ustawić motocykl. Trzymajcie mocno kciuki za mój występ.

Tor Assen został zbudowany w 1955 roku. Po ostatniej modernizacji, przed 10 laty, obiekt ma 4,5 km długości. Trasa liczy 17 zakrętów.

Holenderska runda Wold SBK rozpocznie się w najbliższy piątek od dwóch sesji treningowych, które wystartują o godz. 10.15 i 13.30. W sobotę 16 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się pierwszy wyścig z udziałem Pawła, a wcześnie zaplanowano kolejny wolny trening i superpole (SP1: 10.30-10.45 i SP2: 10.55-11.10). W niedzielę warm-up przewidziano na godz. 9.25, a wyścig 2 wystartuje ponownie o 13.00.

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych. W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

Zobacz również:
REKLAMA