WMMP Tor Słomczyn - trening dla zawodników

Upragniony początek sezonu wyścigowego coraz bliżej, dlatego zawodnicy chcą się należycie do niego przygotować. Niezłą okazją do tego był event zorganizowany na torze w Słomczynie.

Pierwszego czerwca, na Autodromie w Słomczynie, Klub Sportowy SM CRT zorganizował dla zawodników WMMP i WMPP pierwszy w tym roku event motocyklowy. W tym trudnym czasie zawodnicy mogli poczuć się jak na prawdziwej rundzie wyścigowej.

Profesjonalny pomiar czasu zapewniła ekipa Motoresults, znana z Mistrzostw i Pucharu Polski. Na torze rozstawieni byli wirażowi, a całość zabezpieczała wykwalifikowana kadra medyczna. Zadbano również, by wszystko przebiegało zgodnie z wytycznymi dotyczącymi obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Podczas imprezy miała miejsce inauguracja nowej klasy wyścigowej: Twin650. Na torze stanęło pięć maszyn tego typu. Pojawienie się nowej kategorii zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników wydarzenia.

Nie była by to jednak prawdziwa impreza sportowa, gdyby nie pojawiły się na niej najlepsze polskie zespoły i zawodnicy. Mogliśmy zobaczyć tam, między innymi, zawodników Wójcik Racing Team, Szkopek Racing Team, Rabin Racing Team, Niners Racing Team, Stajnia Motocyklowa Racing Team. Była to wyjątkowa okazja spotkania na torze Pawła i Marka Szkopków, Marcelego Bezulskiego, Mateusza Hulewicza czy Krzysztofa Dzikowskiego – czołowych zawodników polskich wyścigów motocyklowych.

Ponieważ impreza odbywała się w Dniu Dziecka – na specjalne zaproszenie SM CRT pojawili się przedstawiciele Sil Academy, czyli nasz motocyklowy narybek.

Impreza miała charakter treningowy, wszyscy zawodnicy mogli najeździć się do syta. Do dyspozycji było aż osiem piętnastominutowych sesji dla każdej z grup, a grupy – z wiadomych powodów – były kameralne.

Cieszy, że wciąż znajdują się ludzie, którzy mimo trudnej sytuacji nie boją się wyzwań i organizują tego typu eventy. Trzymajmy kciuki za sezon, by wreszcie wystartował!

zobacz galerię

Zobacz również:
To proste - połączyć sport, piękne widoki i motocykle. Zapraszamy na 3 rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie na Pojezierze Dobrzyńskie - do Lipna. Już teraz zarezerwujcie sobie czas w ostatni weekend sierpnia (28-29).
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA