WSBK – Zielone podium w Hiszpanii

10 maja wyścigi WSBK wjechały do włoskiej Imoli. Jonathan Rea znowu na szczycie!

Wyścigi we Włoszech przyniosły nawet więcej emocji niż mogliśmy się spodziewać. Czerwona flaga po  wypadku Davida Saloma, kilka wywrotek i ostre roszady to to co mogliśmy oglądać podczas ostatniej rundy. Mimo tego, po raz kolejny podwójne zwycięstwo zgarnął Jonathan Rea.

W pierwszym wyścigu (skróconym do 6. okrążeń po restarcie) lider klasyfikacji zaciętą walkę stoczył z Tomem Syksem, który ze stratą 0,482 s. przekroczył metę na drugim miejscu. Świetny wyścig zaliczył wracający do gry po ciężkiej kontuzji kręgosłupa DavideGiugliano kończąc na trzecim miejscu. Do mety nie dojechali m.in. Chaz Davies, David Salom czy JordiTorres.

Drugi wyścig to w przeciwieństwie do pierwszego pełnowymiarowy wyścig, który znowu zwyciężył Jonathan Rea. Drugi po raz kolejny był Tom Sykes, ale tym razem ze stratą ponad 4 s. Trzeci ze stratą 26,020 s. był JordiTorres. DavideGiugliano zakończył wyścig na czwartym miejscu.

W klasyfikacji generalnej niepodzielnie rządzi zawodnik Kawasaki – Jonathan Rea z przewagą 87 pkt. nad Leonem Haslamem który we Włoszech ukończył tylko pierwszy wyścig, zajmując w nim 4. miejsce. Trzeci jest Tom Sykes (128 pkt.) z przewagą jedynie 5 pkt. nad Chazem Daviesem.

Wyścig WSSP również obył się bez niespodzianek. Po zaciętej walce z JulesemCluzelem (którego MV Agusta znowu dojechała do mety) z przewagą 0.883 s. zwyciężył Kenan Sofuoglu na Kawasaki. Trzeci był kolega Cluzela z teamu – Lorenzo Zanetti ze stratą 9,624 s do zwycięzcy wyścigu.

Kolejna runda za 2 tygodnie, 24 maja na torze Donington w Wielkiej Brytanii.

Wyniki znajdziesz TUTAJ

Zobacz również:
REKLAMA