Walker zwycięzcą Red Bull Romaniacs 2015

Po zaciętej walce do samej mety Jonny Walker przypieczętował swój drugi z rzędu triumf w Rumunii.

Jonny Walker z fabrycznego zespołu Red Bull KTM po zaciętej walce do  odniósł swoje drugie zwycięstwo podczas rumuńskiego hard enduro - Red Bull Romaniacs. Ostatniego dnia zawodów, młody Brytyjczyk zrobił wszystko, co trzeba było, aby wygrać. Podium dopełnił duet Husqvarny Graham Jarvis i Alfredo Gomez.

Podczas finałowego odcinka zmagań w Karpatach oczy wszystkich zwrócone były na Jarvisa, który startował jako trzeci - minutę przed nacierającym Walkerem. Zaledwie 180 sekund dzieliło króla rumuńskich zawodów oraz broniącego tytułu Jonny'ego i żaden z nich nie miał zamiaru odpuścić.

Początkowo to Walker świetnie rozegrał walkę na ostatnim odcinku i wszystko wskazywało na to, że w mistrzowskim stylu przypieczętuje zwycięstwo w Rumunii, ale podczas Red Bull Romaniacs finisz nigdy nie jest prosty. Na ostatnich 50 metrach, na których czekała ich piekielna przeprawa problemy Jonny'ego z przejechaniem przez wąską belkę wykorzystał Jarvis, który jako pierwszy przekroczył linię mety mimo to Walker ostatecznie zdołał utrzymać przewagę nad rodakiem.

„Dzisiaj musiałem postawić wszystko na jedną kartę” - powiedział Walker. „To niesamowite - ponownie zwyciężyć ten wyścig. Wiedziałem, że czeka nas zacięta walka i jazda na granicy możliwości. Udało mi się wypracować przewagę, ale omal nie straciłem jej na ostatnich 50 metrach. Pogoń do mety była szalona, ale jakimś cudem udało mi się zachować spokój i zwyciężyć”.

Niezawiedziony drugi miejscem Jarvis świetnie się bawił podczas kolejnego zaciętego pojedynku na karpackich szlakach. „Nie mogę być niezadowolony z mojego wyniku. Oczywiście chciałem wygrać, ale dałem z siebie wszystko podczas tego rajdu. To był niesamowity, wyrównany wyścig”.

Na ostatnim stopniu podium w Red Bull Romaniacs 2015 stanął Alfredo Gomez, który mimo ogromnych problemów podczas pierwszych dni w Rumunii, w końcu się przełamał i w trzeciego dnia złapał „wiatr w skrzydła” i przebił się do pierwszej trójki.

 Klasyfikacja generalna Red Bull Romaniacs 2015

1. Jonny Walker (GBR) 23h49m42s

2. Graham Jarvis (GBR) 23h51m52s

3. Alfredo Gómez (ESP) 24h48m02s

4. Paul Bolton (GBR) 25h00m10s

5. Wade Young (RSA) 25h10m40s

6. Andreas Lettenbichler (GER) 25h44m50s

7. Philipp Scholz (GER) 26h24m37s

8. Blake Gutziet (RSA) 26h27m09s

9. Lars Enöckl (AUT) 26h39m38s

10. Brett Swanepoel (RSA) 26h44m01s

Zobacz również:
REKLAMA