Wielki szczeciński finał mistrzostw Polski w Gymkhanie!

W sobotę 15. września w Szczecinie odbędzie się finał mistrzostw Polski w Gymkhanie. Szykuje się zacięta rywalizacja najszybszych zawodników z całej Polski i Europy. Nie może Cię tam zabraknąć!

Finałowa runda Gymkhany odbędzie się na terenie szczecińskiego WORD-u (ul. Maksymiliana Golisza 10B) w sobotę 15.09.18 r. Zawody startują o godzinie 9.00 i potrwają do około 17.00.

Żeby wystartować wcale nie trzeba być zawodnikiem, mieć zrobionych specjalnych badań lekarskich. W finałowej rundzie mogą wziąć udział również osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z Gymkhaną. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (na stronie: patrz niżej) i opłacić wpisowe. Chętne osoby muszą posiadać sprawny technicznie, ubezpieczony motocykl oraz prawo jazdy. Pojemność ani wiek nie grają roli. 

W imieniu organizatorów zapraszamy również do kibicowania - wstęp dla widzów jest bezpłatny. 

Zainteresowany?

Zapisz się – http://www.gymkhana-gp.pl/

Weź udział w wydarzeniu na fb - https://www.facebook.com/events/227761991109136/

Pytania? -FAQ - http://www.gymkhana-gp.pl/info.php?site=faq

UWAGA! Jako prasa mamy dostęp do tajnych i poufnych informacji. Jest wyciek na temat spodziewanej w Szczecinie trasy przejazdu i brzmi: "czerwony z prawej i niebieski z lewej". Mamy nadzieję, że pomoże Wam to zwyciężyć w finale.

Gymkhana – ale o co chodzi?

Wiedziałeś, że Gymkhana jest elementem szkoleń policjantów w Japonii i USA? Zdobyte podczas tego typu treningów umiejętności przydają się również w codziennej, sprawnej i bezpiecznej jeździe.

W Gymkhanie chodzi o to żeby w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną przez pachołki trasę. Wszystko odbywa się na czas. Proste? Nie do końca. Szybkie pokonywanie zakrętów, dobór optymalnego toru jazdy, precyzyjne operowanie gazem, odpowiednie dozowanie siły hamowania, balans ciałem – to tylko niektóre z umiejętności które doskonalą zawodnicy Gymkhany. Bardzo istotną rolę odgrywa również dobór odpowiednich opon. Wszystko po to by wykręcić jak najkrótszy czas okrążenia. O wygranej w zawodach decydują najczęściej ułamki sekund. Różnice w czasach pomiędzy czołowymi zawodnikami na poziomie kilkuset milisekund to norma. Największa trudność polega jednak na tym, że... uczestnicy poznają trasę przejazdu dopiero w dniu zawodów. 

Fenomen Gymkhany polega jednak na tym, że jest to sport łatwo dostępny dla amatorów. Jeśli chcesz zacząć przygodę z tą dyscypliną nie musisz być wykwintnym kierowcą wyścigowym. Nie musisz mieć też ani zaplecza, ani ekipy serwisowej. Wystarczy Ci seryjny motocykl, kawałek równego asfaltu i kilka pachołków. Po prostu musisz chcieć. Ponadto Gymkhana to sport zręcznościowy w którym nie liczy się maksymalna prędkość tylko doskonałe opanowanie maszyny. Jest wyjątkowo bezpieczny, bo maksymalne prędkości rozwijane przez zawodników to około 30 km/h.

Gymkhana GP, mistrzostwa PolskiKarolina Tomczyk

7 lat w Polsce

Historia Gymkhany w Polsce sięga 2011 roku. To wtedy rozegrane zostały pierwsze ogólnopolskie zawody. W tym roku mija 7 lat odkąd polscy motocykliści rywalizują między sobą próbując wykręcić jak najlepsze czasy. Sport ten wciąż jednak zaliczyć możemy do kategorii „niszowy”, ale z nie do końca wiadomych przyczyn bo w Gymkhanie drzemie przecież spory potencjał.

Szczecin – stolica polskiej Gymkhany

Centrum polskiej Gymkhany znajduje się w Szczecinie. Czym na te miano zasłużyło sobie miasto położone w północno-zachodniej części Polski? Po pierwsze to właśnie stamtąd pochodzi czołówka polskich zawodników. Od 4 lat szczecińscy reprezentanci wygrywają ogólnopolską klasyfikację generalną, a na mistrzostwach Europy w czerwcu 2018 r. zdobyli drużynowo 3. miejsce na podium. Po drugie Stowarzyszenie Gymkhana Szczecin to ekipa odpowiedzialna za całe Gymkhanowe zamieszanie w Polsce.

Warto dodać, że Polskie zawody Gymkhanowe mają charakter międzynarodowy. W organizowanych seriach biorą udział zawodnicy i kibice nie tylko z Polski, ale również z sąsiednich państw takich jak Czechy, Rosja, Holandia, czy Niemcy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w zbliżającym się finale. Będą najszybsi zawodnicy, będzie rywalizacja, będą emocje i będzie grubo!

Gymkhana GP, mistrzostwa PolskiKarolina Tomczyk

 

Zobacz również:
REKLAMA