Wielkie zmiany w H-D

Zaskakujące wieści z Milwaukee. Harley-Davidson ma nowego prezydenta. Czy Keith Wandell zaskoczy nas nowatorskimi koncepcjami?

Na specjalnym posiedzeniu 6 kwietnia zarząd Harley-Davidson Incorporated podjął decyzję o kilku zmianach personalnych w firmie. Najważniejszą zmianą jest mianowanie nowego prezydenta marki. Dotychczasowy prezydent Harley-Davidson Incorporated (w skład którego wchodzą Harley-Davidson Motor Company, Buell oraz MV Agusta) James L. Ziemer odchodzi na emeryturę. Jego miejsce od 1 maja zajmie 59-letni Keith Wandell, który dotychczas był prezesem firmy Johnson Controls Incorporated, po sąsiedzku, bo też z Milwaukee.


Nowy prezydent H-D Keith Wandell.

Jeden z członków zarządu Barry K. Allen bardzo entuzjastycznie komentuje wybór nowego "szefa wszystkich szefów" i z niecierpliwością oczekuje na efekty jego pracy:"Harley-Davidson to wyjątkowo silna, wiodąca na rynku marka [...]. Mianowanie Keitha oraz pozostałe zmiany personalne tworzą mocną kombinację, która przyśpieszy rozwój H-D na rynkach międzynarodowych, przyciągnie nowych motocyklistów i zatrzyma przy sobie tych, którzy już zaufali marce Harley-Davidson. Jednocześnie w imieniu zarządu chciałbym podziękować Jimowi Ziemerowi za 40 lat pracy dla H-D [...]. Każdy kto pracował z Jimem zna jego poświęcenie dla marki H-D i pracę jaką włożył w to, aby Harley-Davidson był najbardziej podziwianą marką na świecie"- powiedział Allen.

REKLAMA