[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.8

William Dunlop nie żyje - syn legendy i czołowy zawodnik Isle of Man TT

Pochodzący z Irlandii Północnej zawodnik zginał w wypadku podczas treningów do wyścigu Skerries 100 w Dublinie.

W sobotnie popołudnie (7 lipca) 32-letni William Dunlop popełnił błąd i stracił panowanie nad Yamahą R1. Stało się to podczas treningów do wyścigu Skeries 100 w Dublinie. Brytyjczyk uległ poważnemu wypadkowi i pomimo, że służby ratownicze pojawiły się na miejscu zdarzenia bardzo szybko, nie udało się go uratować.

William wielokrotnie startował w IOM Tourist Trophy - wyścigach ulicznych na wyspie Man. 6-krotnie wywalczył pozycję na podium. Miał na swoim koncie również zwycięstwa w North West 200, Skerries 100 i Ulster GP. W tym sezonie nie brał udziału w TT z powodu ciąży jego partnerki Janine.

REKLAMA

Śmierć Williama to kolejna, trzecia już tragedia w słynnej brytyjskiej rodzinie. Jego ojciec Robert (6-krotny zwycięzca TT) zginął w 2008 roku w wyścigu North West 200. Wujek Williama Joey Dunlop to prawdziwa motocyklowa legenda. Wygrał TT 26 razy, a Ulster GP 24 razy - zginął w 2000 roku. Bratem Williama jest Michael Dunlop – trzykrotny zwycięzca tegorocznego TT w klasie Superbike (w sumie ma na swoim koncie 18 zwycięstw w TT).

Pogrzeb odbędzie się w kościele prezbiteriańskim w Garryduff (Irlandia Północna) w środę 11 lipca. Dokładnie w tym samym miejscu w którym odbywał się pogrzeb Joeya i Roberta. William zostanie pochowany razem z ojcem. 

Zobacz również:
O problemach finansowych zespołów w MotoGP wiadomo od dawna. Coraz więcej zespołów wycofuje się lub przenosi do innych kategorii bo nie stać ich na pokrycie kosztów sezonu. Czyżby w WSBK kryzys również się zbliżał?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA