Włochy: nielegalny zlot motocyklowy rozbity przy pomocy drona

Tajni agenci, policja, karabinierzy, a nawet dron – takie środki rzuciły władze włoskiej Vicenzy przeciwko 50 motocyklistom, którzy urządzili sobie nielegalny zlot.

skutery zlot karabinierzy Unsplash
  • Zmęczeni niekończącym się lockdownem włoscy motocykliści z Vicenzy postanowili zorganizować nieformalny zlot.
  • Policja umieściła w grupie tajniaków.
  • Na koniec zorganizowano pokazówkę z dronem i furą mandatów.

REKLAMA

REKLAMA

Grupa motocyklistów i skuterzystów z okolic Vicenzy postanowiła spotkać się z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Zmęczeni przedłużającym się w nieskończoność lockdownem, chcieli choć przez chwilę poczuć się jak za dawnych, normalnych czasów.

Niestety – włoska policja od samego początku inwigilowała zbrodnicze plany kierowców jednośladów. Działający pod przykrywką tajniacy, udający miłośników Vespy i Benelli, zdobywszy zaufanie innych członków grupy, na bieżąco przekazywali najtajniejsze informacje z wnętrza zbrodniczej organizacji.

Kiedy wreszcie ustalono plany nielegalnego zlotu, do walki z przeważającymi siłami wroga rzucono cały arsenał – oddziały policji, karabinierów, a nawet drona, którego zadaniem było obserwowanie ruchów przestępców z powietrza. Akcja zakończyła się całkowitym sukcesem – 50 uczestników nielegalnego zlotu przy Via dell'Artigianato na Isola Vicentina zostało pojmanych i spisanych.

Policjanci nie okazali litości. Ciskali mandaty na prawo i lewo, nie tylko za zbrodnię covidową, ale także za niebezpieczną jazdę i przekraczanie prędkości. Władze Vicenzy pogratulowały funkcjonariuszom spektakularnego sukcesu w walce z przestępczością zorganizowaną.

Przeczytaj także: gdzie i jak podróżować w 2021 roku?

Zobacz również:
REKLAMA