Włoski prototyp: Benelli Leoncino 800

Włoska marka Benelli zaprezentowała nowy model Leoncino. Tym razem w wersji z większym i mocniejszym silnikiem. Kiedy maszyna trafi do sprzedaży? 

Podczas minionych targów EICMA 2018 w Mediolanie włoskie Benelli zaprezentowało prototypowy motocykl Leoncino 800. Maszyna ma uzupełnić serię maszyn Leoncino o model, który spełni oczekiwania bardziej wymagających kierowców.

Osiemsetka tak jak mniejsze Leoncino 500 jest utrzymane w modnym obecnie  scramblerowym stylu. Moją uwagę zwróciły felgi firmy Excel, potężne tarcze typu wave z radialnymi zaciskami Brembo i carbonowy wydech. Podobać może się też szeroka i wysoka kierownica, potężny widelec upside-down i typowa dla serii Leoncino ledowa lampa przednia. Srebrny, błyszczący napis świetnie kontrastuje z czarnym, matowym bakiem.

Zobacz też: Premiera: Triumph Speed Twin 2019

Póki co Benelli nie zdradza szczegółowych informacji o danych technicznych. Włosi nie chwalą się datą oficjalnej premiery Leoncino 800, ale maszyna wygląda jakby była niemal gotowa do produkcji. 

Według moich podejrzeń do napędu Leoncino 800 Włosi wykorzystali silnik z zaprezentowanego w tym roku nakeda - 752S. Twin o pojemności 750 cmgeneruje 77 KM mocy (przy 8500 obr/min) i 67 Nm momentu obrotowego (przy 6500 obr/min). To tylko i wyłącznie spekulacje, a na więcej szczegółów musimy jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też: Czy Jawa powróci na polskie drogi?

Zobacz również:
REKLAMA